Autor Wątek: III Seria - Tapicerka  (Przeczytany 11913 razy)

Offline adas69

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: III Seria - Tapicerka
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2012, 00:10:10 am »
i jak to sie sprawdza u Ciebie?
krecik-adas

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: III Seria - Tapicerka
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2013, 11:48:30 am »
U mnie w Jagu robiłem renowacje skóry i wszystkich elementów. Skóra była bardzo mocno zniszczona ale tapicer wstawił łatki, reszte zaszpachlował i pomalował. Efekt naprawdę zadowalający. Zapłaciłem za taką usługę 600zł i naprawde było warto. Biorąc pod uwagę częstotliwość jazdy to raczej będzie na pare lat...

Może tak wyszło, bo robił mi renowacje jeden  z lepszych tapicerów w Polsce, firma Tapwid (to oni robią tapicerkę w programie auto marzeń - kup i zrób)

Jak ktoś chce zobaczyć jak to wyszło to zapraszam na moją  stronę dostępną w stopce.

Jako ciekawostkę powiem, że na fotelach skóra to tylko fronty, reszta skaja... najczęściej wystarczy zmienić tylko fronty ok. 300zł za skóre + robocizna ok 200zł za dwa fotele. i Jag jak Nowy :)

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: III Seria - Tapicerka
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2022, 08:59:56 am »
Panowie,

Za jakiś czas biorę się za remont niedawno nabytego XJ6 Series III i chciałbym wyczyścić środek.
Mam jednak wątpliwość, co jest ze skóry, a co z vinylu. Fronty siedzeń na pewno są skórzane, ale boczki siedzeń, obicie konsoli i drzwi?
Faktura powierzchni jest tak podobna, że mam problem z rozróżnieniem.

Dla łatwiejszej orientacji zamieszczam zdjęcie z książki, gdzie zrobiłem opis literami. Jeżeli mógłby ktoś z Was mi napisać, gdzie jaki materiał, to będę wdzięczny.
Z góry dziękuję.
Jan


Offline michals

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Kocham to forum
Odp: III Seria - Tapicerka
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2022, 11:22:11 am »
jaki kolor tapicerki, mam kompletna tapicerkę (jasny krem) od s3, brakuje mi dolnej części kanapy. wiec.... mogę sprzedać posiadane części lub odkupić od Ciebie tylna kanapę.
Jaguar XJ6 4.2 1973
Rover Mini 1.3 1994

Offline John76

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: III Seria - Tapicerka
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 24, 2022, 09:28:42 am »
Witam,

U mnie jest tapicerka w kolorze biszkoptowym - taki cieplejszy kremowy.
Jest cała, więc nie będę musiał niczego kupować jedynie ją odświeżyć. Natomiast poszycie kanapy i foteli przednich pęka na szwach.
Jak starczy mi cierpliwości, to przeszyję jeszcze raz wszystkie styki, a jak nie, to kupię gotowe poszycie. Widziałem gdzieś tam w internetach, że jest firma, która robi takie gotowe obszycia kanap i foteli.