Autor Wątek: Skrzynia rozdzielcza (reduktor) X-Type 2.5 benzyna  (Przeczytany 15469 razy)

Offline greenhunter911

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham to forum
Odp: Skrzynia rozdzielcza (reduktor) X-Type 2.5 benzyna
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2020, 15:24:49 pm »
u mnie tez wystepowalo stukniecie podczas puszczania sprzegla, po regeneracji jest o niebo lepiej jednak jeszcze gdzies maly luz pozostal prawdopodobnie na uzebieniu. Regeneracja tej skrzynki zazwyczaj sprowadza sie do wymiany lozysk NTN od 2 do 4 szt, koszt 2x330pln i 2x90 ale zazwyczaj tylko jedno za 330 siada(brak zamiennikow), oraz regeneracja 'zabieraka' tj cztery kolki o duzej twardosci wcisniete w jeden element przenosza moment na drugi element, koki te lubia sie zerwac( u mnie 2 ) wtedy wyrabiaja otwory w drugim elemencie, (kosi, niszczy lozyska, polosie itd) i same sie niszcza( dlatego powstaje duzy luz i stuka podczas puszczania sprzegla) da sie naprawic tylko trzeba miec gdzie. tzn zaspawac otwory (u mnie byly to juz duze fasolki 6 mm luzu i polowa kolka), zrobic je od nowa, dopasowac kolki na ciasno lepiej wieksze 1mm i polaczyc z drugim elementem najlepiej bez luzu. Frezarka cnc i szlifierka koordynacyjna, spawarka,

Czy mogę prosić o jakąś stronkę lub numery tych łożysk, zabieraka itd?? Właśnie jestem na kupnie tych łożysk

Offline sztandi7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 983
  • Trzeba mieć fantazję
Odp: Skrzynia rozdzielcza (reduktor) X-Type 2.5 benzyna
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 06, 2020, 16:20:33 pm »
Numery łożysk masz wszystkie podane w przypiętym poście dotyczącym napędu 4x4.
X-Type 3.0 AWD Sport Aut.