Autor Wątek: Wypadające zapłony, nierówna praca  (Przeczytany 3223 razy)

Jakub32

  • Gość
Wypadające zapłony, nierówna praca
« dnia: Grudzień 13, 2008, 19:07:00 pm »
Mojego jaga trapi następujący problem. Na wolnych obrotach auto nie chodzi idealnie. Obroty trzyma stałe, ale po położeniu ręki na silnik czuć szarpnięcia. Praca silnia nie jest taka jak powinna wyglądać praca silnika 6 cylindrowego. W czasie jazdy wszystko jest ok, żadnych szarpnięć i zadławień. W aucie wymienione są następujące elementy: kable, świece NGK, silniczek krokowy oryginalny z JDHT, czujnik temperatury wody oraz powietrza, filtr powietrza i paliwa, nowiutki downpipe z sondą, kopułka, palec, kondensator. Spalanie auta w normie, dolot szczelny. Żadnych błędów VCM. Wymiana wspomnianych elementów nawet odrobinę nie poprawiła sytuacji. Być może ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuję za pomoc.  Mój Kot to XJ40 1991 3,2. Wkurza mnie to, może z racji zawodu, jestem pilotem i jakoś jestem wyczulony na pracę silnika.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2008, 19:13:21 pm wysłana przez Jakub32 »

Jakub32

  • Gość
Odp: Wypadające zapłony, nierówna praca
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:11:11 pm »
Dziś wymieniając olej w Bosch service naświetliłem problem mechanikowi i auto zostało na weekend w serwisie, w poniedziałek może uda się coś zdiagnozować, łącznie z pomiarem ciśnienia. Co ciekawe auto jeździ doskonale.

Jakub32

  • Gość
Odp: Wypadające zapłony, nierówna praca
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:31:20 pm »
Doskonałość silnika 6 cylindrowego znam z BMW 628CSI, które do niedawna stało w moim garażu. Kolega ma XJ6 x300 więc mogę porównać z pracą jego silnika. Również myślałem o czujniku położenia wału (jak zresztą o innych drobiazgach , które do tej pory wymieniłem  :-zly). Tylko czy przy uszkodzonym czujniku auto chodziło by tak prawidłowo na zakresach innych niż jałowy bieg.

Jakub32

  • Gość
Odp: Wypadające zapłony, nierówna praca
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:42:35 pm »
Cóż w tym tygodniu zainwestuje w czujnik

Jakub32

  • Gość
Odp: Wypadające zapłony, nierówna praca
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2008, 16:12:42 pm »
Kotek chodzi już jak marzenie. Po 5 godzinach walki w Boschu silnik chodzi jak stół. Opiłki na czujniku położenia walu, ustawianie właściwego odstępu na świecach - było 0,7, czyszczenie przepustnicy oraz adaptacja po czyszczeniu. Zimny pali od strzała, ciepły tez . Humor wrócił. ;D

Jakub32

  • Gość
Odp: Wypadające zapłony, nierówna praca
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2008, 19:49:37 pm »
Jak wyczyścisz przepustnicę warto sprawdzić wartość obrotów jałowych, brud uszczelnia, a czysta dostaje więcej powietrza.

Jakub32

  • Gość
Odp: Wypadające zapłony, nierówna praca
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:00:38 pm »
Wiadomo tu się to robi regulacją mechaniczną

Jakub32

  • Gość
Odp: Wypadające zapłony, nierówna praca
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:08:25 pm »
Dokładnie jak mówisz