Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

instalacja wentylatorow.

(1/1)

peres20:
Witam wszystkich i zarazem bardzo mi przykro ze nie jestem z wami na Wigili w Warszawie ale dzis procowałem do 16;/
Mam pytanko czy moglby mi ktos uzyczyc schamat instalacji elektr. do wentylatorów chłodnicy?? bo kurde mam u siebie zrobiony jakis manewr i chcialbym pociągnąc od nowa instalacje do wentylatorow. Xj40 4.0 93r. Z góry dzieki i pozdrawiam :-V, jakies zdjecie czy cos;)

peres20:
Witam ponownie :-V. To moze mi ktos chociaz napisze do czego powinien byc podlczony przewód od wentylatorów?? pozdrawiam :-K :-R

jarek-jerryjag:
wentylatory są podlączone do przekaźnika znajdujące się po lewej stronie (z przodu)pod błotnikiem kolo lampy przeciw mgielnej .   od przekaźnika idą przewody do chłodnicy (na dole po lewej stronie chłodnicy znajduje sie wlacznik z trzema przewodami czarny -masa ,biały i biało -niebieski. Zmostkuj czarny z białym powinny wentylatory chodzić na wolnych obrotach ,a jesli zmostkujesz czarny z bialo-niebieskim wentylatory zaczyna chodzić na wysokich obrotach.
często zdarza sie ze pomiędzy przekaźnikiem a wentylatorami jest czarna kostka w której przewody tracą kontakt.  również przekaźnik często psuje sie .
do przekaźnika dochodzą przewody od klimy ale to sprawa drugorzędna.

peres20:
Dzieki Jarek własnie wydaje mi sie ze ten przekaznik padł i ktos zrobił nowy obieg nawet czujnik w chlodnicy nie jest oryginalny;/
musze to pociagnąć od nowa bo kiepsko to dziala  :-V. Pozdrawiam :-R

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej