Autor Wątek: nowy bez  (Przeczytany 2354 razy)

niedziolka

  • Gość
nowy bez
« dnia: Lipiec 06, 2012, 21:43:38 pm »
witam nie mam jeszce kota ale w planach bliskich , chcialbym prosic o jakies opinie co do tej marki czy x type czy s type mowa tylko o dislu
mielismy w domu mercedesy e klasa okular i inne marki chcialem wrocic do merca niezawodnego ,bo wiem ze x to silnik forda mondeo cos tam pada ,electronika wtryski, pompa ,
wiec chcialbym prosic o zdanie i opinie co najbardziej sie psuje i na co zwracac uwage
z gory wielkie dzieki
jacek :-thank

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2012, 21:59:55 pm »
Miałem kilka lat temu okulara 220 cdi - wtedy był to prawie nowy samochód. Miał bardzo wiele zalet ale jedną zajebistą wadę - awarie jedna za drugą. W serwisie witali mnie od wejścia kawą i pytali co naprawiamy dzisiaj. Teraz mam kilka Jaguarów, m.in. 2 S typy 2.7d . Są bardzo doinwestowane i to, co trzeba wymienić, jest wymieniane na nowe a nie zajechaną tandetę z giełdy. Auta absolutnie niezawodne (póki co). Zdarzają się drobne awarie ale nic, co by unieruchomiło auto. Warunkiem absolutnym tego, aby auto jeździło i ciszyło właściciela jest kupno auta dobrego za cenę adekwatną do stanu. Jeśli chcesz kupić Jaga po okazji to odpuść - kwota napraw na dzień dobry obrzydzi Ci Jaga i finalnie wyjdzie więcej jak ten zadbany.
   Jeśli nie chcesz szczędzić grosza i kupić droższe a dobre, będziesz zadowolony.

red jaguar

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2012, 22:07:53 pm »
Nie rozumiem pytanie, chcesz Merola to kup, tutaj  :-tylko

maras

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2012, 22:49:11 pm »
Witaj!
jaguary są niezawodne, jeśli się o nie dba :-tylko

niedziolka

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2012, 16:18:04 pm »
Miałem kilka lat temu okulara 220 cdi - wtedy był to prawie nowy samochód. Miał bardzo wiele zalet ale jedną zajebistą wadę - 
tak wiem ze nowsze cdi nie byly na poczatku dopracowane  ja mialem 3.0 td 99r nie do zajechania

Nie rozumiem pytanie, chcesz Merola to kup, tutaj  :-tylko
raczej szukam kota moja nie chce powrotu do merola choc sa u mnie bardzo tanie  dlatego pytam o opinie o jaguarach nie o mercach


Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2012, 16:29:03 pm »
Ja kupiłem co prawda x300 za równowartość trochę ponad 10tyś PLN. W ciągu roku dołożyłem do niego drugie tyle, a i tak całe zawieszenie jeszcze było do zrobienia plus klima i dyfer. Do czego zmierzam - samochody niezniszczalne (niezależnie od modelu), o ile sie o nie dba. I tak jak zostało już powiedziane, kup okazyjnie Jaguara - a potem będziesz szukał okazyjnego kredytu na naprawy. Bo sam zakup Jaguara o ile nie jest jakimś super wydatkiem, to niektóre naprawy - o które nie zadbał poprzedni właściciel lub je ukrył - mogą Cię dobić. Można kupić Xj6 za 10tyś, a moża ten sam rocznik i silnik i wyposażenie - za 30tyś.  Różnice cenowe dla X i S są podobne. Powinno dać to do myślenia:- pojecia
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

niedziolka

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:12:40 pm »
zadajac pytanie myslalem raczej o opiniach na temat jagyarow czy sie psuja czy nie bo jak wspomnialem mieszkam za granica /anglia/ceny jaguara i merca sa bardzo niskie w prownaniu do europy

chodzi mi o to ze mialem mrecedesa E 300 td naprawde malo awaryjne auto ale zona aproponowala jaguara
tyle ze slyszalem ze silniki forda maja problemy z wtryskami pompa paliwa i jakies tam jeszce i nas tez widzi sie z tym problem
kupujac jaguara nie chcesz stac na drodze dzwoniac o cholowanie
dlatego zasiegam waszej opini ktory ewentualnie z nich wybrac
i nie hcodzi mi tu o oszczednosci
somochod mozna kupic zadbany

piszac tego posta chodzilo mi bardziej czy prawda jest ze x type z silnikie forda ma problemy z wtryskami i inne
bo nie mowie o naprawie czujnikow czy tez jakis malych podzespolow czy napraw duzo robie sam jedynie elektronike na dzien dzisiejszy jade do warsztatu

chodzilo mi bardziej jakie problemy moge spotkac kupujac kota ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2012, 00:15:22 am wysłana przez Choina »

jarkrzy1

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2012, 13:08:30 pm »
Witaj.
I słuchaj żony.Mieszkasz w ojczyźnie Jaguarów :-super

cziff

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2012, 13:20:42 pm »
Nie ma co porównywać Jaguara do Mercedesa. Zadbany Jaguar nie jest awaryjny.

Pirat

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2012, 06:42:59 am »
Siemanko

slavek

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2012, 08:58:36 am »
 :-tylko

wlodek37

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2012, 11:18:03 am »
Witamy~~!! :-tylko :-bry

góral

  • Gość
Odp: nowy bez
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2012, 20:07:43 pm »
Większość Polaków chyba przeraża zakup Jaga - bo będzie drogo, bo Angielskie, bo się będzie psuło - jeden z wielu stereotypów wynikających z nieznajomości tematu, przeważnie wypowiadają się ludzie, którzy Kota widzą raz w roku i zżera ich zazdrość. Tacy niestety jesteśmy.
Witaj i kupuj :-tylko