Autor Wątek: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić  (Przeczytany 12145 razy)

kotek30

  • Gość
tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« dnia: Lipiec 01, 2012, 21:32:25 pm »
witam gdzie można kupić albo dorobić pierścienie abs tylni do x-type 3.0 AWD w polskich serwisiach nie występują mają tulko całe przeguby 1050zł za sztukę w angli na forum znalazłem i występują same ale nie wiem gdzie szukać aby zamówić moje przerdzewiały i świeci mi abs a do tego nie działa pempomat

vivaldi

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:14:10 pm »
chodzi ci o łóżyska z bieżnią magnetyczną ABS ?

BlackV6

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2012, 16:15:34 pm »
tak oto mu zapewne chodzi :)

ja wymieniałem razem z piastą i chyba dałem 300  zl skf

kotek30

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2012, 03:26:00 am »
nie wiam jak to sie dokładnie nazywa ale to jest taki okrąg z kwadratowymi wcięciami montowany jest na przegubie z tego czujnik abs szczytuje prędkość koła

piotr170169

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:02:30 pm »
Potocznie nazywają to koronką ABS.

kotek30

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:09:12 pm »
właśnie tak tylko gdzie znaleźć taką koronkę abs

piotr170169

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2012, 19:48:53 pm »
Koronka jest integralną częścią półosi napedowej. Gdy padła u mnie wymienialem całe półosie, nie działał mi wtedy ABS, DSC i tempomat. Dosyć droga naprawa. Ale pamiętam ktoś napisał na forum, że jakiś magik mu robił wstawki migomatem. Sprubuj poszukać, to było ponad dwa lata temu.

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:15:35 pm »
@piotr170169, jakie miałeś objawy tej awarii ?? bo mi ok 2 tygodnie temu wyskoczył komunikat DSC SYSTEM FAULT i zapaliła się kontrola od ABS.  Po ponownym uruchomieniu silnika już się nie pokazał ale wczoraj jak wracałem z pracy zapaliła się zółta kontrolka i wyskoczył komunikat CRUISE NOT AVAILABLE. Dziś jak jechałem do pracy wszystko było ok i tempomat działał  :- pojecia

posiadam x-type 2.0 d 2007 i zastanawiam co mogło mi paść... czy przypadkiem nie to samo co Tobie...
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

BlackV6

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:31:07 pm »
miałem takie objawy jak padł mi czujnik abs w tylnym kole  :) koszt 30 zł

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2012, 21:33:39 pm »
@BlackV6 jak udało Ci się zdiagnozować, że to czujnik ABS ?
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

BlackV6

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:03:25 pm »
ktoś mi tutaj na forum napisał że prawdopodobnie czujnik abs ,oddałem do mechanika przy okazji wymiany piasty znalazł i wymienił czujnik

piotr170169

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 05, 2012, 10:14:14 am »
@Skiciu, objawy dokładnie takie jak opisałeś. Jeszcze dodatkowo przy każdym hamowaniu, nawet delikatnym, pedał hamulca robił mi masaż stopy, ABS po prostu głupiał. Ja miałem benzynę i korozja koronek dotyczyła tylnych półosi. W dieslu z tyłu koronki znajdują się chyba na piaście więc naprawa będzie tańsza. W moim przypadku nie było chwilowej poprawy, od pierwszego wyskoczenia błędu do naprawy, kontrolki awarii systemów nie gasły nawet na chwilę. Po tygodniu od naprawy to samo stało się z drugą stroną, dodatkowo na parę minut wyskoczył komunikat o przejściu skrzyni biegów w tryb awaryjny, samochód ruszał dopiero po mocnym wciśnięciu gazu. Przy ponownym odpaleniu komunikat zgasł. Po wymianie drugiej półosi nigdy więcej się to nie powtórzylo.

kotek30

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2012, 13:39:10 pm »
mi świeci tylko abs i chek auto jeździ normalnie tylko hamulce ma niesamowicie słabe i pedał twardy tempomat też mi nie działa , a jak jest z tym dsc każdy jaguar ma ten system ja mam x-type z 2001r 3.0 jeśli jest to jak można go wyłączyć lub włączyć

benjamin

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2012, 15:14:43 pm »
nie każdy x na ten system, przycisk od dsc znajduje się poniżej dźwigni zmiany biegów, w tunelu środkowym

Mackowy

  • Gość
Odp: tylnie pierścienie abs gdzie kupić albo dorobić
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2013, 22:35:35 pm »
Witaj kolego. Widze ze poszukujesz koronki. Powiedz mi czy starą koronke wogole masz czy zgubiłeś? Bo ja właśnie byłem w trakcie poszukiwań do swojego kota lecz jest wogóle niedostępna wg opisu co kolega podał. Pozostaje jedynie serwis lub używana półoś. U mnie koronka była pęknięta w 4 miejscach. Zawziołem się i pospawałem tigiem. Po założeniu i przejechaniu 5 metrów nieskazitelna radość ze zniknięcia kontrolki ABS. Jednak da się pospawać aby wszystko grało. jezeli nie masz koronki mam pewien pomysł na realizacje takich koronek. pozdrowionka