Autor Wątek: Chromy  (Przeczytany 13429 razy)

rcala xj40

  • Gość
Chromy
« dnia: Grudzień 07, 2008, 21:08:25 pm »
Koledzy, czy znacie jakies metody, czary mary,  w odnawianiu elementow chromowanych....

artleks

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2008, 21:13:21 pm »
moj wujek pokazal mi kiedyś dość specyficzną metode...To bylo jak mialem 17 lat i kupielem dużego fiata - strażacka czerwień z "alusami" Chcialem je czymś wyczyścic i wujek podpowiedzial mi metode z czasów "kartkowych zakupów". Wystaczy podejsc do pierwszej lepszej kaluży i pobrac ręką troche blota  ;D ;D - efekt gwarantowany...Tylko nie wiem czy akurat przy Jagu  ;D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Chromy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2008, 23:10:00 pm »
w mojch mlodych latach na zachodzie nazywal sie autosol. jak dla mnie, nie znalem
nic innego, zwykla pasta do polerowanie wszystkiego co bylo z metallu. produkt jest, jak
wiem dzis, najlepszy srodek do polerowanie chromu i nielakierowanego metalu, jest sprzedany
rowniesz pod inna nazwa, np aral auto-chrom albo chromglanz. chyba w kazde polerke
do chromu jest mniej wiecej to samo. uzywalem takze do polerka trabke hehe.

jezeli jest maly rdza to stosowanie jest proste, tym wiecej rdza, tym wiecej i dluzej musisz
pracowac. ale efekt jak nowke i na nastepny pol roku masz konserwacje jak po woskowanie.

znalazlem taki linki: http://www.pastapolerska.jpg.pl/

http://www.swistak.pl/aukcje/3400276,AUTOSOL-pasta-polerska-do-metali-.html

http://cgi.ebay.pl/AUTOSOL_W0QQitemZ180293199587QQcmdZViewItemQQimsxZ20080925?IMSfp=TL080925121001r387

http://www.autokosmetyki.pl/autosol_metal_polish_75_ml_najlepsza_pasta_polerska_do_metali,p768.html

www.autosol.com

Mini_Jag

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2008, 23:13:30 pm »
ja polecam osobiście AUTOSOL!! genialny wynalazek, tylko nie za często bo spolerujesz na wylot ;p

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Chromy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2008, 23:23:11 pm »
ale wglg mnie wiciera minimalnie. nie ma zadnych rysow po stosowaniu. w niemczech kosztuje tubke 4 eur,
jak chcesz moge robic zakupe jak bede tam. tubke wyglada troche jak z dawnych czasach, dzwine pachnie,
po polerowaniu nawet czystego metalu szmata robi sie czarna ale dziala jak cholera.


scare

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2008, 23:30:17 pm »
pasty polerskie są najlepsze, ale przed polerowaniem można pojeździć po chromie przy zastosowaniu dużej ilości wody bardzo delikatnie takimi metalowymi gąbkami/czyścikami (nie wiem jak to się nazywa) do naczyń, taka metalowa plecionka. eh mam nadzieję, że da się to zrozumieć.


Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Chromy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2008, 23:34:39 pm »
moja mamusia zawsze uzywal zielonego gabka (taka ktora sie uzywa aby polerowacz przepalonej mleko
z garnku). az do dnia w ktorym ojciec musial zmieniec przednia szyba ... z wszystkim co ciera trzeba byc
na maxa ostrozny na powierzni ktora ma nie byc porysowany.

tobi07

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2010, 20:17:23 pm »
Koledzy czy aby zdemontować chromy z tylnego zderzaka do spolerowania trzeba go zwalić całego czy jest sposób na zdjęcie samych chromów Daimler 90r.
Pozdrawiam

optre

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2010, 04:18:45 am »
Trzeba zdjąć cały, bo masz śróbki od wewnątrz.

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: Chromy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2010, 10:28:44 am »
przed polerowaniem najpierw dokładnie umyj, odtłuść chromy, ja zawsze biorę papier 2000 i trochę oleju maszynowego i szlifuje z tym olejem, usuwasz wtedy cały syf tzn. pozostałości po owadach, mikro kamyczki itp Ładnie się wtedy wyczyści i potem jeszcze raz dokładnie umyć i na wysoki połysk pastą autosol (najlepsza na rynku).

adamos

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2010, 11:32:03 am »
ja swoje chromy czyszcze na wysoki polysk, ze sie blyszcza jak psu......   oczy  ,  sciereczka do czyszczenia bizuterii, a dokladnie srebra.  sciereczka jest nasaczona nablyszczaczem, jej struktura z jednej strony jest lekko scierna, natomiast druga strona sluzy do polerki,   impreza nie jest droga bo scierka kosztuje ok 8pln w porywach do 12pln u jubilera

Jakub

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2010, 13:35:06 pm »
hmm ... a czy całą sprawę można nieco zmechanizowac? Na przykład wiertarka, końcówka do polerki i jedziemy? Czy też może w ten sposób istnieje ryzyko zdarcia zbyt dużej warstwy chromu? Przyznam szczerze, że zbyt leniwy jestem na mozolną polerkę przy pomocy szmatki, a i u mnie chromy wymagają nieco dopieszczenia.

tobi07

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2010, 15:15:33 pm »
wielkie dzięki za podpowiedz. Ja będę to polerował mechanicznie tak jak Jakub wspominał. lecz do tego trzeba dobrać pastę nie za bardzo ścierną do chromu bo szybko można narobić bałaganu.

wichma

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2010, 23:42:30 pm »
Ja bym na twoim miejscu spróbował ręcznie polerować, tą pastą (Autosol) idzie naprawdę szybko. Miałem chromy w dosyć ciężkim stanie, a szybko się z tym uwinąłem i nie musiałem robić tego polerką, czy wiertarką.

__ceva__

  • Gość
Odp: Chromy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2010, 23:51:49 pm »
Jeżeli mogę coś podpowiedzieć  to jeżeli chrom jest już zniszczony ( rdza ) to mechanicznie czyszczenie tylko pogorszy sytuację, bo chrom zostanie porysowany i powszechnie dostępnymi środkami połysku mu się nie przywróci.
Jeżeli jest tylko zaśniedziały to wystarczy pasta Tempo lub w/w Autosol.