Autor Wątek: Problem ze skrzynia w xjs  (Przeczytany 4494 razy)

Pati

  • Gość
Problem ze skrzynia w xjs
« dnia: Styczeń 31, 2008, 12:07:04 pm »
Witam.
Mam maly problem ze skrzynia.Rano nie dziala wsteczny bieg.Popoludniu jak juz sie wszystko rozjezdzi to dziala. Mysle ze to zwiazane jest ze zmiana oleju oraz filtra oleju w skrzyni.Ktos mi powiedzial ze w tej skrzyni zamiast filtrow moga byc jakies siateczki,nie wiem o co chodzi. Chcialbym sie dowiedziec czy dobrze mysle odnosnie tego oleju i filtra lub siateczki (cokolwiek tam jest).

dzieki za pomoc.
pozdrawiam.

Robson

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynia w xjs
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2008, 14:09:26 pm »
Z którego roku masz tego XJS i jaki tam jest typ skrzyni

Robson

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynia w xjs
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:01:22 pm »
Znalazłem w mądrej książce
Masz skrzynie GM 400 (nazywana też TH400). Była montowana w Jaguarach serii III  i w XJS od roku 1979, jak również w Daimler Doubel Six.

Musisz wymienić olej, uszczelke i filtr. W tej skrzyni nie ma żadnych siateczek

xjs

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynia w xjs
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2008, 19:47:59 pm »
Jeśli  nie działa na zimnym a działa na gorącym,to świadczy o niskim stanie płynu.Jeśli poziom płynu jest O.K. to problem jest mechaniczny lub hydrauliczny.Napewno wymiana filtra niewiele zmieni,weż pod uwagę że filtr uzywany jest zarówno do jazdy w przód jak i w tył.

Robson

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynia w xjs
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2008, 23:49:35 pm »
Jeżeli tylko te to tak, jeżeli chciałbyś więcej wymieniać to lepiej jest wyjąć silnik

hufu

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynia w xjs
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2008, 10:31:45 am »
Pojęcie  "speed limit control" przeleciało mi gdzieś przed oczami w instrukji jaga S-type. Na desce jest taka kontrolka ostrzegająca o przekroczeniu max dop. predkości, dotyczyło to wersji produkowanych na rynek japoński. Możliwe że jest to u Ciebie aktwacja ostrzeżenia  bądż nawet właczenie ogranicznika prędkosci.

Robson

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynia w xjs
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2008, 18:47:54 pm »
ja moim też doszedłem do 220 i brakło mi drogi, a też miał duże zapas pod nogą