Autor Wątek: Ipod i radio  (Przeczytany 25685 razy)

zulujag

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2009, 23:55:35 pm »
Bardzo dziwne rozwiązanie, ale skoro gra to ok. Nie łatwiej było kupic Audio Connection Boxa pod złacze zmieniarki? Czytnik kart pamięci, usb, iPod i aux w jednym.

no można można ale wtedy nie ma zmieniarke (a jednak ceniam wagnera z plyty) i nie ma
bluetootha.

zulu, wszystko pieknie ale pussycat dolls ....         ;D  ;D  ;D

 :-wstyd

Sambor

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2009, 01:39:12 am »
Hatman Katbom to rzeczywiscie jest HIT!!!!!! hahahha a Harman/Kardon gra znakomicie. Ja zrobilem nastepujaco:
wyjalem to cale badziewie zamontowane w Jagu. Kupilem w bardzo dobrej cenie Nakamichi, do tego glosniki DLS z tweeterami w drzwiach ale tak zamontowane, ze ich nie widac i nie psuja designu.
do tego basik pod siedzenie i zmieniareczka w bagazniku. Do mp3 taki transmiterek fm, ktorego nie trzeba zasilac. Gra znakomicie co slychac szczegolnie przy jazzie gdzie selektywnosc jest wazna.
zostawilem tylne glosniki i czasem dla zabawy przelaczam fader na tyl i mam porownanie nowego ze starym. niebo a ziemia

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 02, 2009, 14:52:19 pm »
Hej Sambor!

Możesz podać model Twojego transmitera lub jakiś link gdzie go mozna kupić - jeśli ten Twój jest sprawdzony to spawdzę go i ja :)

Pozdawiam!
Feler
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

Sambor

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 02, 2009, 21:15:14 pm »
niestety wyrzucilem pudelko. to jest taki czarny nie wiekszy niz iphone (szerokosc) bez dodakowego zasilania. patrzylem na allegro i obecnie nie ma modelu bez zasilania niestety.

rufus1977

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2011, 00:43:49 am »
Odświeżam temat.
Moja zmieniarka padła i zamierzam zamiast niej używać mp3 player.

Tak wygląda tył radia w x-type (nie mój egzemplarz ,foto z ebay) gdzie więc jest gniazdo M-bus sterujące zmieniarką?
Może potrzebna jest jakaś przejściówka lub jakiś inny patent?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 02, 2011, 16:22:33 pm »
hejka. nie mozesz bezposrednio wlaczyc player do radia. jest taka opcja, ze kupisz bypass co podlacza mp3ki do
wejscie zmieniarki. mozesz kupic (droooogo) orygynalny "Audio connectivity module" Jaguar Nr C2S 44674. chyba
sa takze podobne moduly aftermarketowy.

Oktawian80

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 02, 2011, 17:38:21 pm »
chyba sa takze podobne moduly aftermarketowy.


Dension ICE albo Parrot Mki9200 z blutoothem


Sonix

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 12, 2011, 07:11:36 am »
Kolego rufus1977 poradziłeś sobie jakoś z tym?
Mam wersje z duża navi, w ogólne nie mam zmieniarki. Wejścia od radia takie same jak podałeś na fotkach.
kombinuje by podłączyć zmieniarkę mp3.
Znalazłeś przejściówkę która pasuje do wejścia w radiu? w Dension ICE, Parrot Mki9200 z bluetoothem, nie widzę takiej przejściówki, ale widzę cenę 500-900zł ;)
Choina znalazł coś takiego http://archiwumallegro.pl/zmieniarkapo_co_mp3_usb_sd_mmc_ford_3gratisy-566812350.html - tylko ze do forda, do Jaga  bez odpowiedniej końcówki tego nie podłączymy.. A gniazda M-bus chyba w ogóle nie mamy, chyba ze jest gdzieś przy zmieniarce, której i tak nie mam ;)

Pozdrawiam

melon

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 29, 2011, 14:03:17 pm »
Witajcie!
Również się zastanawiam nad podłączeniem MP3 do radia.
Posiadam zwykłe radio - bez navi. Chciałbym żeby to działało profesjonalnie czyli opcja zmieniania utworów ze sterowników radia a nie np z transmitera FM.
Proszę o pomoc jak się wykręca zwykłe radio  :- pojecia oraz czy ktoś podłączył np coś takiego: http://allegro.pl/emulator-zmieniarki-usb-sd-aux-do-wielu-modeli-aut-i1521326516.html
 ??????

 

Rob_W

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 29, 2011, 15:36:03 pm »
Dension ICE albo Parrot Mki9200 z blutoothem

Ale Dension ICE jest na M-Bus, a X'y mają światłowody, a to już znacznie utrudnia zabawę :(

Sonix

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 05, 2011, 14:45:55 pm »
Czyli pozostaje mi tylko zmieniarka?

Którą i tak trzeba jakos aktywować w radiu..

Przydałby sie jakiś transmiter który podpina sie pod wejście zmieniarki w radiu i jest mp3

Sonix

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 20, 2011, 08:34:41 am »
Ponawiam pytanie..
Czy w X-Type da sie zrobić jakoś odtwarzanie mp3?
zmieniarka mp3, ipod?

Arturo85

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 20, 2011, 14:32:05 pm »
Do X-Type'a jest coś co się nazywa I-Pod Connectivity module (późnie to chyba zmieniono na Audio Connectivity Module o ile się nie mylę, to było dostępne w modelach >= 2005) - umożliwia on podłączanie I-pod'ów, urządzeń USB i o ile się nie mylę - również tych urządzeń, które mają wyjście mini-jack. Ale jego na pewno nie kupisz za kilkadziesiąt czy nawet kilkaset zł - o ile się nie mylę, to jego cena jest znacznie ponad 1K PLN i dostępność jest ograniczona w zasadzie tylko do ASO - praktycznie nie ma tego na rynku części używanych - widać bardzo mało osób to zamawiało (podobnie jak moduł Bluetooth) :-( A do tego jest naprawdę mega dużo pracy - trzeba zainstalować moduł w bagażniku i podłączyć do sieci światłowodowej (to akurat pikuś), ale potem trzeba wyciągnąć cały środkowy moduł (podłokietnik, obudowa skrzyni biegów, ...) zamontować kolejne pudełko, wywiercić dziury pod przewody, ...

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 01, 2011, 22:58:29 pm »
Witam mam takie radyjko, ponieważ nie mam zmieniarki zastanawiam się jaki tam jest kabel od cd? Być może uda się tam podłączyć mp3?
xj6 4,0 Sovereign 1996

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 01, 2011, 23:01:36 pm »
było parę tematów o mp3 ,tu poczytaj
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?action=search2