Autor Wątek: Pomocy!!! Proszę niech ktoś sprawdzi u siebie w Jagu.......  (Przeczytany 3237 razy)

champagne

  • Gość
Pomocy!!! Proszę niech ktoś sprawdzi u siebie w Jagu.......
« dnia: Listopad 25, 2008, 01:05:53 am »
Mam nastepujący problem, wymieniałem świece, kable zapłonowe, kopułkę i palec rozdzielacza, w swoim Jagu XJ6. Kable zapłonowe połączyłem ze świecami według kolejności pokazanej w książce serwisowej JAGUAR/DAIMLER 6-cyl XJ-type, popularnie zwaną serwisówką Haynes'a strona 71. Wtedy silnik nie chciał zapalić, sprawdziłem podłączenia na starej kopułce i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest inna kolejność połączenia niż pokazana w książce, gdy przemieniłem kable po staremu silnik zagadał, ale jest to niezgodne ze schematem.
W związku z tym mam prośbę do Kolegów z Forum, którzy są posiadaczami XJ-ów z silnikami 6 cylindrowymi o to żeby sprawdzili jaka u nich jest kolejność połączeń kabli zapłonowych z kolejnymi świecami. Będę wdzięczny jeśli ktoś pofatyguje się i zajrzy pod maskę swojego Jaga i opisze kolejność połączeń.
Dziękuję i pozdrawiam.

qbaty

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Proszę niech ktoś sprawdzi u siebie w Jagu.......
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2008, 08:34:40 am »
moja seria III (XJ6, 4,2L, 1984) chodzi 1-5-3-6-2-4, w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, a cylindry liczone od tyłu (od kabiny).

qbaty

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Proszę niech ktoś sprawdzi u siebie w Jagu.......
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2008, 08:51:23 am »
Tego Ci nie powiem, bo większości napraw nie wykonuję samodzielnie - wolę to zostawić ludziom, którzy robią to na codzień ;)

qbaty

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Proszę niech ktoś sprawdzi u siebie w Jagu.......
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2008, 08:56:00 am »
Na tej stronie możesz zobaczyć jak wygląda aparat do serii III (co prawda V12, ale technologia jest pewnie ta sama): http://www.jdht.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10051&storeId=10051&categoryId=22579&langId=-1&parent_category_rn=22578&top_category=22578
Może to Ci pomoże :)

Nemys

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Proszę niech ktoś sprawdzi u siebie w Jagu.......
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2008, 10:17:37 am »
U mnie mam tak jak w książce przykazano.

Wyjmowałem aparat zapłonowy, i jest tylko jedna możliwość żeby go włożyć. Są na nim wypustki i wskakuje w tylko w jedną pozycję. Chyba, że ktoś przed tobą coś szlifował te wypustki . To wtedy może być odwrócony o 180stopni.

champagne

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Proszę niech ktoś sprawdzi u siebie w Jagu.......
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2008, 12:13:43 pm »
Dziękuję wszystkim, którzy napisali.
U mnie sprawa się już wyjaśniła, po prostu aparat zapłonowy był zamontowany o 180 stopni w prawo. Teraz już jest wszystko dobrze.
Pozdrawiam wszystkich, którzy tu zaglądną  :-thank