Autor Wątek: witam  (Przeczytany 2381 razy)

boogeyman

  • Gość
witam
« dnia: Listopad 23, 2008, 17:23:40 pm »
Witam.
Aktualnie nie jestem jeszcze posiadaczem Jaguara , i tak naprawdę nie myślałem o tym aż do momentu przeczytania pewnego artykułu w miesięczniku Classic Auto , który nagminnie kupuję . Okazało się , mam nadzieje że tak jest , jeżeli nie to proszę o oświecenie mnie , że Jaguary nie są wcale tak nieosiągalne jak stereotypowo się wydaje , mam na myśli spalanie , części i koszt pierwotny zakupu jaki trzeba ponieść . Uważam , po wstępnej analizie ogłoszeń np. na Allegro , iż w porównaniu z np. Mercedesem , czy BMW , Jaguar oferuje dużo więcej za niższą cenę .
Jestem zwolennikiem aut nietuzinkowych , nie muszą one się koniecznie podobać i mieć uznanie wśród ludzi otaczających mnie ; przede wszystkim ja mam czuć entuzjazm z posiadania danego pojazdu z przyczyn często nie mających wiele wspólnego z logiką .
Obecnie posiadam Mercedes-Benz W124 Coupe , który bardzo podoba mi się , lecz odczuwam w nim zbyt wielki brak mocy i charakteru , szczególnie po Alfa Romeo V6 TB którą posiadałem .
Przeglądając wiele samochodów jakie rynek proponuje , ostatnio również Jaguary , oczarował mnie Jaguar XJR 4.0 model z połowy lat '90.
Zauważyłem w nim funkcjonalność 4 drzwiowego samochodu , ponadczasową sylwetkę , pięknego ( już moim zdaniem ) klasyka , niebanalne osiągi , niską cenę zakupu.
Obecnie czekam na zbycie swojego obecnego auta , aby móc nabyć Jaguara .
Widząc że nie chcę błądzić w temacie , postanowiłem zarejestrować się na forum Jaguara i dowiedzieć się więcej o aucie które zamierzam kupić.

Pozdrawiam.


tomz

  • Gość
Odp: witam
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2008, 17:52:33 pm »
witaj boogeyman  :)

mam tak samo jak Ty - nie lubię aut popularnych

Twój MB 124 coupe to właśnie nietuzinkowe auto - dodam, że zanim zdecydowalem się na xjr, to myślałem długo nad sec 500   ;)

jest tak jak piszesz - jaguar wcale nie jest droższy w utrzymaniu od innych aut w tym segmencie i nie daj sobie wmówić , że jest inaczej!!!
w moich rodzinnych stronach królują bmw, audi i vw i o jaguarze nawet nie pomyślą, ale jak już tam zawitam to nikt obojętnie nie przejdzie   ;D
już nie raz pisałem na forum jaką pewność i poczucie bezpieczeństwa na drodze daje xjr.
ja wcale na trasie nie latam z maksymalną prędkością - wręcz przeciwnie powiedzialbym, że się wlokę stówką (ale ja się w jagu nigdy i nigdzie nie spieszę  :D)
jak już wyprzedzam, to najczęściej kilka aut na raz i trwa to tyle co mrugnięcie oka  ;D
xkr byłby bardziej podobny do Twojego MB, ale jak wspominasz o 4 door to xjr będzie ok.
nie myśl tylko, że znajdziesz w nim dużo miejsca - to najciaśniejsze auto w swojej klasie

pozdrawiam i czekam na Twojego jaga

artleks

  • Gość
Odp: witam
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2008, 18:00:16 pm »
Witamy na forum - jest okazja poogldac i wybrac sobie model pasujacy do Twoich oczekiwan - zapraszamy 13 grudnia na spotkanie wigilijne  :-tylko

boogeyman

  • Gość
Odp: witam
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2008, 18:53:06 pm »
dziękuję za powitanie.

Właśnie po coupe , utwierdziłem się w tym że auto które bardziej odpowiada moim oczekiwaniom i stylu to 4 drzwiowe , dlatego XJR a nie XKR .

Czasami bywałem ograniczony w możliwości  przewozu znajomych , bywało tak że "gramolenie" się starszych osób na tylne siedzenia w coupe było niezręczne.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: witam
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2008, 19:56:19 pm »
:-witamy

co do ludzi w otoczeniu - przyjacielowi sie podboa, u nieprzyjacielu czasem budzi zasdrosc ...
to znam z autopsii  :-wstyd

Batman

  • Gość
Odp: witam
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2008, 11:45:50 am »
Witaj witaj. Zazdrość Markus to cecha charakteru Naszego społeczeństwa.

adam74

  • Gość
Odp: witam
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2008, 12:22:43 pm »
Witaj w gronie koto-maniaków może już niedługo  :-tylko

zapraszamy na Wigilię 13.12 do warszawki

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: witam
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2008, 18:00:17 pm »
witam zycze powodzenia w sprzedazy mietka no i owocnych polowan na Jaguara :-super
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.