Autor Wątek: wysoka temp. silnika i olej  (Przeczytany 3026 razy)

Bakerplusa

  • Gość
wysoka temp. silnika i olej
« dnia: Luty 26, 2012, 01:43:55 am »
witam mam jaguara z 2003 roku przebieg 124K km 3.0

ostatnio zauwazylem kilka problemow z nim zwiazanych. Napisze o nich tutaj moze cos poradzicie .
jednen z nich , dzis jechalem kotem i depnolem pare razy ostro i stalo sie cos strasznego . Temperatura silnika nagle wzrosla ze az zapalila sie czerwona kontrolka przy wskazniku temp i komunikat engine temp high. zatrzymalem sie natychmiast i pozwolilem przestygnac troche .
przy normalnej jezdzie temp jest taka jak powinna byc nie przekracza polowy ,ale za kazdym razem kiedy troche depne podskakuje do prawie 3/4 skali ,ale po chwili opada , to co stalo sie dzisiaj jeszcze sie nie zdazylo. co moze byc przyczyna tego ?
przy normalnej jezdzie problem przegrzewania sie nie wystepuje.

drugi problem to to ze ostatnio zauwazylem pod kotem plame i wydaje mi sie ze to olej silnikowy. tak od strony pasazera pod silnikiem.zajzalem pod spod i zobaczylem ze jest tam upaprane olejem . zrobilem zdjecie na tyle ile moglem w garazu . na gorze silnik jest czysty . zuccie okiem i powiedzcie co o tym myslicie

zaczynam miec juz powoli dos tego samochodu , mysle nad sprzedaza jezeli te usterki okaza sie jakos powazne
oto fotka




Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: wysoka temp. silnika i olej
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2012, 02:03:45 am »
Po pierwsze witamy na forum.

Po drugie to wyciek oleju masz niezły.
Co do temperatury to sprawdź poziom płynu chłodzącego. Czy robiłeś rorząd, jeśli tak to czy wymieniałeś pompę wody?
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Bakerplusa

  • Gość
Odp: wysoka temp. silnika i olej
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2012, 02:09:58 am »
poziom plynu w normie

a ten wyciek od kad go zauwazylem nie daje mi spac po nocach
dziwne tylko ze nie widzialem go wczesniej , a napewno jest tam od dawna ana zmianie oleju tez mi nigdy nic nie powiedzieli

denerwuje mnie to auto juz

Bakerplusa

  • Gość
Odp: wysoka temp. silnika i olej
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2012, 02:11:02 am »
rozrzad nie byl robiony , pompa wodna tez nie wymieniana

Bullteriersfan

  • Gość
Odp: wysoka temp. silnika i olej
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2012, 13:08:48 pm »
Spróbuj zrobic test a mianowicie  jesli jezdziles samochodem i jest juz w miarę cieeply silnik po powrocie do domu nie gas samochodu tylko zostaw odpalony i opserwuj zachowanie temperatury silnika być moze temperatura wzrośnie co wtedy bedzie świadczyło o nieszczelnym układzie chłodzenia

Sebastian X

  • Gość
Odp: wysoka temp. silnika i olej
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2012, 18:29:42 pm »
A może uszczelka pod głowicą?

lysyyy

  • Gość
Odp: wysoka temp. silnika i olej
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2012, 18:45:14 pm »
A może uszczelka pod głowicą?
Objaw pasuje... Jeśłi włąsnie od przegazówki temperatura się podnosi, to by wskazywało na gazowanie do układu chłodzenia. W 2 samochodach miałem padniętą uszczelkę i w obu było tak samo - po ostrej przegazówce albo jeździe zbyt długo na wysokich obrotach zagrzewał się za bardzo silnik. Wystarczyło wrzucić na luz na jakiś czas i temperatura wracała do normy. Oczywiście trzeba sprawdzić węże zaraz po zbyt mocnym zagrzaniu - "powinny" wtedy być napuchnięte i twarde jak kamień. Można też, ale bardzo ostrożnie! po przegrzaniu silnika delikatnie polużnić korek od płynu chłodzącego, jednak trzeba to robić w jakiejś dobrej rękawicy i najplepiej jeszcze reklamóce na rękawicy. Jeśli polużnisz wtedy korek i bardzo długo będzie schodzić ciśnienie wraz z typowym "bulgotaniem" w układzie - TO WIEDZ, ŻE JUŻ JEST ŹLE  :-gwizd