Autor Wątek: daimler ręcznie składany  (Przeczytany 3262 razy)

pasja club

  • Gość
daimler ręcznie składany
« dnia: Luty 19, 2012, 22:43:32 pm »
Witam posiadam xj 40 3.6 Daimler z 1987r. auto kupiłem pół roku temu i przez ten czas pieczołowicie go restaurowałem rozebrałem go polakierowałem i złożyłem kilka dni temu pewien kolekcjoner marki stwierdził iż mój egzemplarz jest jednym z ostatnich egzemplarzy ręcznie składanych a do tego jest jednym z pierwszych XJ 40 w wersji Daimler. Czy można to w jakiś sposób potwierdzić? Czy ktoś wie jak były montowane jaguary w 1987r. i kiedy wyszły pierwsze XJ 40 Daimler.

rwojtek

  • Gość
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 19:17:15 pm »
Wow! Czy mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia samochodu bo jestem strasznie ciekaw jak się prezentuje. Masz może jakieś foty z procesu restauracji Daimlera? Myślę że wszyscy by się ucieszyli gdybyś coś takiego wrzucił. Gratulacje :-clap

ryszard

  • Gość
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 19:19:24 pm »
Witam i także gratuluję
To są fajne autka mimo że mój zachorował i to mocno :(

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2012, 20:23:33 pm »
Gratulujemy i witamy na JaguarForumPoland, baw sie u nas dobrze.

pewien kolekcjoner marki stwierdził iż mój egzemplarz jest jednym z ostatnich egzemplarzy ręcznie składanych a do tego jest jednym z pierwszych XJ 40 w wersji Daimler. Czy można to w jakiś sposób potwierdzić? Czy ktoś wie jak były montowane jaguary w 1987r. i kiedy wyszły pierwsze XJ 40 Daimler.

Nie wiem co to za sensacja. XJ40 od samego poczatku (po premierzy 08.10.1986) byl oferowany i produkowany w
wersjach podstawowej, sovereign oraz daimler. Produkcja tasmowa, jak juz wczesniej i pozniej. Fakt, ze przy
tasmie sporo rzeczy zrobiono reczny chyba nie oznacza ze to auto skladany recznie. Nie bylo w tym okresie albo
krotko potem jakas wielka zmiana w automatyzacji fabryki, sposob montazu XJ40 nie odbiega od innych tasmowych
produkcji, a XJ40 Daimler zostal zamontowany na tych samych tasm jak kazdy inny XJ40. Moze ten kolekcjoner
pomylyl samochody i mial na mysli Daimlera DS420, ktory faktycznie w tych czasach byl skladany reczny przez
specjalny zespol Jaguara.

Mr_Daimler

  • Gość
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 08:10:00 am »
nie jestem pewien czy były produkowane na dokładnie tych samych taśmach co Jaguary, bo chyba, powtarzam CHYBA, gdzies przeczytałem, że Daimlery były produkowane w osobnej fabryce, w fabryce w której kiedys produkowane były "prawdziwe" angielskie Daimlery, nie mające nic wspólnego z Jaguarem, to było jeszcze zanim Jaguar przejął Daimlera......chyba że cos kompletnie pokićkałem. Ale mam książke (chwilowo nie w domu, ale ją odzyskam) po angielsku i tam jest opisana historia wyłacznie Jaga XJ40 i tam to chyba przeczytałem. Ponad to - tego jestem juz pewien - niektóre materiały użyte do produkcji Daimlerów były inne niż przy produkcji Jaguarów (nawet Sovereign'ów), były wyższej jakości (np. skóra na siedzeniach itp itd.) Jesli dodamy fakt ze Daimlerów było o wiele mniej niż pozostałcyh modeli oraz założymy ze prawdą jest ze były produkowane w osobnej fabryce, to kto wie, może je tam składali ręcznie, wkońcu ręcznie oznacza dokładniej, tak jak Rolls'y.

pasja club

  • Gość
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 09:12:48 am »
Więc gość mógł mieć rację skoro xj40 produkowano od października 1986r. a mój jest z początku 1987r., to mógł być jednym z pierwszych daimlerów xj40, w 1989r. jaguara  przejął ford co mogło zaowocować modernizacją linii produkcyjnych.
Nie jestem znawcą marki a zwykłym miłośnikiem motoryzacji, odrestaurowałem już kilka aut w życiu najciekawsze to Lincoln Continental, Chevrolet Blazer,  BMW E28 528i, BMW E32 735i, i wiele innych ale kota po raz pierwszy mam nadzieję nie ostatni.
Zdjęć z odbudowy nie mam ale jak skończę restaurować drewno i felgi to na pewno wrzucę fotki do galerii.
Tymczasem proponuję zajrzeć do galerii dodałem tam zdjęcia kota mojego kolegi.
"kot jednego z członków pasja clubu" 

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 16:52:16 pm »
jak tylko mocno w cos wierzysz, to pewnie tak jest. wszystkie xj40, tak samo jak wczesniejszy i poznieszy modely
XJ-a byly zamontowany na tych samych tasm, obojetnie czy wersja podstawowa czy daimler majestic.

recznie zbudwalo sie tylko w 2ch odzialach: Daimler DS420 oraz SVO (Special Vehicles Operations Department)
gdzie budowano np. XK180, XK do filmu Jamesa Bonda albo takich cudow jak woz strazacki na podstawie X300.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2012, 13:26:54 pm »
wkońcu ręcznie oznacza dokładniej, tak jak Rolls'y.

 :-clap :-clap :-clap

Na pewno, wystarczy spojrzeć na dowolny produkt solidnej, ręcznej angielskiej roboty: TVR, Lotus, Bristol. Badziew jakich mało, nic do siebie nie pasuje, elektryka nie działa, uszczelki przeciekają. Ręczna robota :)

Tak jak pisał kogutki, wszystkie xj40 były robione na tej samej taśmie, tylko Daimlery były doposażane na specjalnym stanowisku.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

pasja club

  • Gość
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2012, 20:29:07 pm »
Czyli mit obalony!
Dziękuję za pomoc. :-za :-thank :-wstyd
Tern drugi co do jednego z pierwszych daimlerów potwierdzamy?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2012, 20:33:45 pm »
Ten drugi jak najbardziej potwierdzamy, jednak jakosc roslo raczej pod koniec tej serii ...

pasja club

  • Gość
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2012, 21:49:07 pm »
Zgodzę się z tobą.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.279
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2012, 23:43:55 pm »
Ale jak uda Ci się doprowadzić go stanu interesującego to będziesz Miszcz :)

Ja np. bym się nie podjął - poszedłem na łatwiznę i kupiłem 1993 r. Ale marzy mi się taki egzemplarz z działającym wyświetlaczem Atari :)
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

pasja club

  • Gość
Odp: daimler ręcznie składany
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2012, 08:44:46 am »
Mój wyświetlacz działa doskonale, ogólnie co dziwne cała elektryka jest sprawna.