Autor Wątek: czyszczenie wtrysków  (Przeczytany 15198 razy)

peres20

  • Gość
czyszczenie wtrysków
« dnia: Listopad 16, 2008, 22:15:06 pm »
Mam pytanko, a mianowicie czy uzywa ktos czasem preparatów do czyszczenia wtrysków??? Pomagaja  one cos wogóle, czy to tylko pic na wode????. A i czy warto czasem wlac?? czekam na odp. pozdrawiam

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2008, 20:29:30 pm »
Czuli co _radzio uwazasz ze moge poczestowac swojego kotka odrobiną dobrego preparatu, co mysle ze napewno nie zaszkodzi???.  A powiedz mi jeszcze jedną rzecz, jak zdiagnozowac ze wtryskiwacze sa w kiepskiej kondycji, np mogą glosniej pracowac tzn cykac, czy co?????? pozdrawiam.

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2008, 07:24:56 am »
Filtr poliwa musze wymienic, to fakt . powietrza jest nowy, a swiece nie są wypalone i w dodatku mają prawidlową barwe spalania;). O te wtryskiwacze to tak z czystej ciekawosci pytam, to co lepiej nie dolewac do benzyny zadnych specyfików, do czyszczenia wtrysków???. Czy mozna , bo juz nie wiem?? ;D :-V.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2008, 08:27:36 am »
najlepsza metoda czyszczenia wtryskiwaczy
http://www.jaguarfuelinjectorservice.com/Injector%20photos.htm
wtryskiwacze maja wbudowane małe stożkowe filtry które podczas czyszczenia wymienia sie (czyści sie ultrafalami )
ja uzywam

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2008, 08:36:07 am »
prawie zawsze jak auto zaczyna przerywac a wszystko oprócz wtrysków bylo sprawdzone

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2008, 17:47:31 pm »
najlepsza metoda czyszczenia wtryskiwaczy
http://www.jaguarfuelinjectorservice.com/Injector%20photos.htm
wtryskiwacze maja wbudowane małe stożkowe filtry które podczas czyszczenia wymienia sie (czyści sie ultrafalami )
ja uzywam
Witaj Jarek, moj kot nie przerywa, tylko pytam czy te specyfiki cos pomagają ;D, a po za tym nie mam dostepu do takiego sprzetu, fajny jest ale co z tego    :(. Pozdrawiam.

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2008, 18:02:50 pm »
dolac specyfik zawsze mozna.co do świec to hmmm-ja zawsze gdy nabywam nowe auto to zaczynam od wymiany filtrow,płynow,świec i jesli jest pasek to paska rozrządu oraz jade na szarpaki i sprawdzam stan zawieszenia oraz układu kierowniczego plus jeszcze stan hamulcow aby kiedys przypadkiem autko mnie nie zawiodło  :-za
Witam Cie _radzio ponownie, zgadzam sie z Tobą w 100%, ja tez chce wymienic wszystkie najwazniejsze rzeczy, ale musze pokolei i nie moge sobie pozwolic na wymiane wszystkich tych rzeczy na raz, gdyz jestem prawie 20 letnim uczacym sie jeszcze w ostatniej klasie technikum elektronicznym uczniem i w związku z tym nie mam jeszcze stalych dochodów;). Wiec wymieniam pokolei;D. Ale staram sie dbac o swojego kota jak tylko sie da. Rozumiesz?? Teraz w weekend wymienie plyn hamulcowy;D. A i przyjdzie czas na swieczki ;D hehe. Pozdrawiam i prosze o wyrozumiałosc w mojej ewentualnej nie wiedzy na dany temat , gdyz jestem swiezym posiadaczem Jaguara, choc od bardzo dawna mi sie te autka podobają :-R. Dzieki za pomoc.

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2008, 18:06:06 pm »
Jak tylko bede gdzies w poblizu takiej firmy to napewno wstąpie i zapytam.  :-V.

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2008, 18:39:14 pm »
juz kupilem plyn wlasnie DOT4;). A powiedz mi ile Ci tego plynu weszlo?? Czekam z tym plynem do soboty , bo w soboty i wolne dni od szkoly pracuje w warsztacie i wjade sobie na podnosnik, bo wygodnie bedzie sie odpowietrzac i wogole narzedzia itp;). :-V

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2008, 18:45:46 pm »
Łee to smialoo;), ja kupilem 1,5 litra. przeplukam poprostu lepiej . ;D.

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2008, 12:50:58 pm »
Czyszczenie wtrysków metodą dolewania super srodka do paliwa nie pomaga zbytnio, jedynie poprawia sytuację finansową koncernu produkującego ów środek.
Skuteczne metody , które wypróbowałem w swoich jaguarach to:
1. Carb Cleaner firmy Cyclo, czyszczenie wtryskiwaczy po wymontowaniu z listwy.
2. Myjka ultradźwiękowa - co daje największa efektywnosć.
Super środki dodawane do paliwa możemy - musimy stosować profilaktycznie, bo niestety w Polsce nie jest tak dobre i czyste paliwo jak u Jarka w USA.
XJ40, XJSC , XJR

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2008, 18:11:56 pm »
Witam Cie XJSC, Twierdzisz ze w stanach jest lepsze paliwo niz u nas??? :-\. Ale ten Carb Cleaner jest w spray'u???Musze sie dowiedziec czy gdzies blisko mnie, czyli Bełchatowa- Łasku jest jakis warsztat zajmujący sie czyszczeniem ultradźwiękowym wtrysków;), bo napewno jest to najskuteczniejsza metoda. Pozdrawiam

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2008, 18:32:35 pm »
Tak ! Jest to środek w sprayu.
Używam go regularnie od kilku lat i jest sprawdzony przez fachowców z mojej okolicy.
Ale nie jest to tak dobre jak ultradźwięki.
Podczas czyszczenia w myjce osobiście widziałem,  co wyleciało z wtryskiwaczy po godzinnej kąpieli w ultradźwiękach. Wcześniej zużyłem cały spray na 6 wtrysków. Jednak w myjce okazało się że wysypał się kamień-piasek i wyciekła czarna smolista ciecz.
Po czyszczeniu wtryskiwacze wyraźnie głośniej pracują.
Przy okazji warto wymienić oringi, a w wersjach przed rokiem 1993 również plastikowe końcówki.
XJ40, XJSC , XJR

peres20

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2008, 06:09:06 am »
Nie no zdaje sobie z tego sprawe ;D. Narazie nic nie ruszam bo autko pracuje równo i nalezycie :-V.

Jakub32

  • Gość
Odp: czyszczenie wtrysków
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2008, 21:37:52 pm »
Polecam czarny STP do paliwa, zwłaszcza jeśli ktoś jeździ na LPG.