Autor Wątek: emulator poziomu paliwa (FLE)  (Przeczytany 2998 razy)

ktr

  • Gość
emulator poziomu paliwa (FLE)
« dnia: Luty 06, 2012, 15:21:30 pm »
Czy jakiś posiadasz X-a z LPG próbował może emulatora poziomu paliwa? Znalazłem coś takiego i zastanawiam się, czy warto kupić ten akurat produkt? Czy będzie się sprawdzał w X-ie?

http://www.drypa.pl/produkt1573_EMULATORY_WTRYSKOW_-_Pozostale_-__-_FLE-P_emulator_poziomu_paliwa.html

pablo

  • Gość
Odp: emulator poziomu paliwa (FLE)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2012, 18:20:04 pm »
emulator poziomu paliwa w x-type jest zbedny

ktr

  • Gość
Odp: emulator poziomu paliwa (FLE)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2012, 09:44:56 am »
Czy jesteś pewny, że X-Type z LPG i zrobionym mechanicznym powrotem paliwa działającym gdy auto jeździ na LPG nie wymaga emulatora poziomu paliwa (FLE)? W większości słyszę inne opinie.

ktr

  • Gość
Odp: emulator poziomu paliwa (FLE)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2012, 08:49:16 am »
Gdy jeździłem na benzynie to RANGE (dystans jaki mogę jeszcze przejechać na tym baku) zmniejszał się wraz z opadaniem wskazówki stanu paliwa.

Teraz zwróciłem na tę kwestię uwagę jeżdżąc na LPG. Zatankowałem na full LPG i benzynę, wyzerowałem "mały" licznik. Przejechałem 150 km na gazie i RANGE się zmniejsza (ale jakby wolniej), natomiast wskazówka stanu paliwa nawet nie drgnęła. Więc mam podejrzenia, że może jednak nie muszę kupować tego emulatora stanu paliwa (FLE).

pablo

  • Gość
Odp: emulator poziomu paliwa (FLE)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 10:07:22 am »
w x type czujnik stanu paliwa nie jest podłączony pod komputer , tak by wskazówka pokazywała mniejszy stan po przejechaniu jakiegoś tam dystansu  , wiec emulator jest zbędny

ktr

  • Gość
Odp: emulator poziomu paliwa (FLE)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 10:23:41 am »
Czyli wskazówka oparta jest na danych pochodzących z pływaka z baku?:) Jeśli tak to super, jak za dawnych dobrych czasów:)