Autor Wątek: Pomocy !!!  (Przeczytany 2307 razy)

rcala xj40

  • Gość
Pomocy !!!
« dnia: Listopad 09, 2008, 15:50:56 pm »
Drodzy Koledzy bardzo prosze o pomoc....

Jechalem wczoraj kotkiem bylo strasznie mokro i duze kaluze ktorych pewnie kilka zaliczylem po ok 15min jazdy auto przestalo jechac tzn. dziwne pierdzenie z silnika oraz ukladu wydechowego, ulatnia sie dziwny smierdzaca para dym plus dym z obydwu rur wydechowych...+ nie moge przekroczyc 10 tys obrotow bo zaczyna " pierdziec " i tak minelo ok 10 min zaczol dzialac w miare poprawnie tzn moglem juz jechac z predkoscia 60km i dojechalem do domku...i tak cala noc sobie 40-stka odpoczywala rano odplailem i jakby nic sie nie stalo normalna praca silnika zadnych pierdzen ani dymu juz myslalem ze mi sie wczorajszy dzien byl snem..

Jade kolejne 10km ok  przez ( juz dzisiaj ) wszstko super elegancko dojechalem do kolegi u niego kawka 45min postoj i co? odpalam i to samo co wczoraj wieczorem...pierdzenie, dym i brak moznosci przekroczenia 8-10 tys obrotow....co robic pomocy kazda rada cos da  :-K :-K :-K

czekam na wasze opinie  :-K

rcala xj40

  • Gość
Odp: Pomocy !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2008, 19:21:30 pm »
na powazne porady czekam.... :-V

jannaf

  • Gość
Odp: Pomocy !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2008, 00:34:49 am »
Sprawdź układ chłodzenia, czy nie bulgoczą spaliny w zbiorniku wyrównawczym i czy wąż od silnka do chłodnicy nie robi się twardy po włączeniu silnika i nagrzaniu. Według mnie to płyn chłodzący dostaje się do cylindrów (vide diagnoza powyżej ) przez uszkodzoną uszczelkę głowicy.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Pomocy !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2008, 00:41:02 am »
proponuje abys na dzien dobry zdjął kopułke i zobaczył czy wody sie nie nalało do niej,

w kopulke wystarczy nawet wilgoc, wiec sproboj na poczatek dokladnie wyciesczzc to.

jannaf

  • Gość
Odp: Pomocy !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2008, 00:44:18 am »
No a tak w żartach:  jeżeli to wszystko dzieje się powyżej 8000 obr/min to ja się silnikowi nie dziwię, że nie wyrabia i zaczyna popierdywać  :-hehe

rcala xj40

  • Gość
Odp: Pomocy !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2008, 16:12:35 pm »
Na poczatek wielkie dzieki za zangazowanie oraz pordy   :-R... :-thank

Wykonalem wszystkie czynnosci ktore mi zaleciliscie po czym jednoznacznie moglem stwierdzic brak jakich kolwiek oznak o ktorych mowiliscie ze moga wystapic i w nastepstwie powodowac prze zemnie opisane zachowanie auta....ktos mi powiedzial ze moze katalizatory poszy sie...ale nic.

Postanowilem odpalic auto i co ??? Chodzi cudownie, zadnych oznak tego ze cos mu bylo itp. pojechalem do zufanego mechaniaka P.Zdzisia i mi powiedzial " Radek qrwa, chodzi jak zyleta a co mu bylo nie mam pojecia, moze kable masz od kopulki do wymiany "..., wiec postanowilem xj40 przetestowac i dalem jej popalic tak perzez ok 50km, wrocilem do domku i wszystko dalej  ok  :-super, napiszcie prosze jakie macie pomysly by powiedziec co to qrwa mac bylo  ??????, tym bardziej ze stalo sie to w odstepie dwuch dni dzis jest super ale co przyniesie jutro tego nie wiem....
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za pomoc...