Autor Wątek: [x300] 1996 r. 4.0 l. Brak cofania się kierownicy po przeprogramowaniu pilota?  (Przeczytany 2192 razy)

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Witam.
Zauważyłem taką zeleżność że od czasu jak zaprogramowałem nowego pilota, kierwonica ustawiona na auto przestała się wysyuwać.
Sytuacja wygląda tak: wyjmuje kluczyk i siedzenie się cofa, kierownica się cofa i podnosi. Otwieram drzwi i wysiadam. Zamykam drzwi.
I teraz jeśli otworze ponownie drzwi to kierownica się cofa i wraca na pozycje do jazdy.
Jesli zamkne drzwi z kluczyka i otworze i wsiade do auta to kierownica wraca do pozycji do jazdy.
Jeśli zamkne drzwi z pilota i otworze ponownie i wsiąde do auta, to ani fotel ani kierownica nie cofa się do pozycji do jazdy. Kierownica tylko się obniża.
Zaznaczam dzieje się to tylko przy użyciu pilota.
Który komputer odpowiada za tę funkcje?
Czy pilot jest w jakiś sposób sprzężony z tą funkcją?
I czy ewentualnie można to jakoś zaprogramować?
xj6 4,0 Sovereign 1996


Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: [x300] 1996 r. 4.0 l. Brak cofania się kierownicy po przeprogramowaniu pilota?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2011, 15:49:20 pm »
Znalazłem pewną zależność i ma to związek z programowaniem pilotów. Pozycje ustawioną  w banku pamięci pod numerem 1 sterownika ustawienia kierownicy i fotela ustawiany jest pilot zaprogramowany jako pierwszy. Pod numerem 2 pamięci jest pilot numer dwa.
Ja miałem zamienione piloty i dlatego po nacisnięciu pilota kierwonica nie wracala bo tak była ustawiona w banku pamieci numer 2.
xj6 4,0 Sovereign 1996