Dział Techniczny > S-TYPE (1999-2007)

Pytanie o skrzynie a dokładniej po co jest znaczek "S" a raczej przycisk...

(1/1)

szkodnik69:
Witam mam banalne pytanie po co jest znaczek a raczej guzik przy skrzyni "S" jak domyślam się jest to przycisk SPORT tylko jak to jest ze wciskam go i tylko się świeci lampka na czerwono a w przełożeniach nic się nie dzieje nie zmienia biegu na niższy i na komputerze żaden komunikat się nie wyświetla (o ile w ogóle powinien się wyświetlać bo nie wiem) dodam jeszcze ze skrzynia jest po generalnej regeneracji...... może tam gdzie ją regenerowali coś zjeb...li??
Pozdrawiam

KUKI:
Po włączeniu tego przycisku nie ma komunikatu, a samo wciśnięcie daje ci tyle że silnik kręci sie na wyższe obroty i wiżej zmienia ci biegi.

szkodnik69:
Tyle tylko jak go włączę czy tez nie mając gaz w podłogę i tak się kreci do czerwonego pola

michu1972:
generalnie jest tak, ze kiedy lampka przy 'S' sie nie swieci, skrzynia powinna (przy normalnej jezdzie) zmieniac bieg na wyzszy przy nizszych obrotach. A kiedy lapmka przy 'S' swieci - przy wyzszych, przeciagajac jazde na kazdym biegu.
Tyle, że u mnie przy ostrzejszej jezdzie (kilka ostrych wyprzedzan pod rzad, gdzie pedal wcisniety do deski wymusza jazde na wysokich obrotach :P -poki nie popuscisz gazu skrzynia nie zmieni biegu- ) i lampka przy 'S' zapala się sama :)

RedOctober:
Skrzynia w S-type jest skrzynią adaptacyjną, tzn że uczy sie stylu jazdy kierowcy. Jeśłi ciągle jeździsz ostro to i skrzynia tak pracuje. Tryb SPORT powoduje jedna przełączenie skrzyni w tryb szybkiego zmieniania biegów, przeciągania silnika do oporu. Przy wyłączonym tym trybie skrzynia zmienia biegi bardziej płynnie i stara sie to robić niezauwazalnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej