Autor Wątek: Jaguar XJ X350, pytania przed zakupem.  (Przeczytany 10527 razy)

TOSIEK

  • Gość
Jaguar XJ X350, pytania przed zakupem.
« dnia: Grudzień 10, 2011, 01:20:16 am »
Chciałem uzyskać trochę informacji na temat Jaguara X350 z silnikiem 4.2 o mocy 300km, jak to jest z tym zawieszeniem pneumatycznym, jaki przebieg potrafi wytrzymać, czy są z nim kłopoty, jak sprawuje się automatyczna skrzynia biegów, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, jakie posiada wady, czyli co najczęściej ulega awarii, najbardziej nurtuje mnie spalanie tego samochodu z tego względu, że widziałem temat na forum o tym jaguarze i jeden forumowicz wypowiadał się, że jeździ wersją 3.0 i spala w mieście 8,5 lub 9,5, a jak to jest z wersją 4.2 o mocy 300km. Natomiast bardzo ucieszył mnie fakt, że jest wykonany z aluminium.

dawidgda

  • Gość
Odp: Jaguar XJ X350, pytania przed zakupem.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2011, 13:19:46 pm »
witam. z tym spalaniem w miecie na poziomie 8,5 l to jakis farmazon. 3.0 przy naprawde spokojnej jezdzie w miescie pali ok. 14 litrow, zas trasa mozna zejsc do ok. 9l /100km. 4.2 pali ok litr-dwa wiecej w miescie przy spokojnej jezdzie a w trasie tyle samo. z tym, ze pamietaj o tym, zeby 3.0 troszke jechala musisz ja troszke bardziej cisnac i wtedy magiczna 20 staje sie niemal norma :) co do trwalosci zawieszenia to nei mialem z nim zadnych problemow. znam jaguara ktory przejechal bez najmniejszych problemow ok. 200 tys km i dalej z tego co wiem jezdzi bezproblemowo. powiem tak. kupujac 3.0 mialem opcje zakupu w tej samej cenie 4.2 z tego samego rocznika i myslalem wlasnie, ze 3.0 ze wzgledu na spalanie bedzie o niebo lepszym wyborem. okazalo sie ze jestem w bledzie a dynamika pozostawiala troszke do zyczenia. wiec 3.0 tak, ale jesli jezdzisz spokojnie i nie zalezy ci na osiagach.

tomda

  • Gość
Odp: Jaguar XJ X350, pytania przed zakupem.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2011, 17:42:26 pm »
Jeżdżę XJ350 4.2 od ponad 2 lat i stwierdzam, że jest to auto super wygodne, nie psujące się i jak na tą moc – oszczędne. Przed kilkoma laty XJ X350 w USA uplasował się w czołówce aut niezawodnych i wygodnych. Wymieniłem w trakcie serwisów tylko elementy zużywające się (klocki i tarcze przód oraz 2 amortyzatory). Jest to samochód przestronny w środku z bardzo wygodną pozycją kierowcy i pasażerów, bardzo dobrze wyciszony z bardzo dobrą widocznością we wszystkich kierunkach (ma dość duże powierzchnie przeszklone). Zawieszenie pneumatyczne sterowane komputerowo (bez samodzielnej ingerencji w ustawienia) samopoziomujące (nie nurkuje przy hamowaniu, trzyma poziom na wirażach i przy zmianie załadowania  oraz samodzielnie utwardza się i obniża po przekroczeniu 110k/h celem poprawienia i tak dobrej trakcji poprzez obniżenie środka ciężkości i poprawę aerodynamiki. Jest to jeden z nielicznych już samochodów z założenia konstruowany dla wygody i komfortu użytkowników. Niezaprzeczalne zalety to: komfort i wygoda, niezawodność, aluminiowa konstrukcja, pneumatyczne zawieszenie, wolnossący silnik V8 (o wystarczającej mocy 300KM), wewnątrz super materiały i bardzo dobrze spasowane, stosunkowo małe zużycie benzyny95 (miasto nie przekracza 15l a trasa to 10-11l przy dynamicznej lecz rozsądnej jeździe (na autostradzie tempomat i nie szybciej niż 120km/h  można uzyskać średnią ok. 9l/100km). Należy duży nacisk położyć na wybór odpowiedniego egzemplarza, którego należy wszechstronnie sprawdzić w ASO.  :-tylko

magic

  • Gość
Odp: Jaguar XJ X350, pytania przed zakupem.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2011, 06:07:53 am »
Posiadam X350 z silnikiem 3.5 od ponad dwóch lat. Przez ten okres w samochód nie włożyłem ani złotówki oprócz kosztów benzyny i oleju, wkrótce będę musiał wymienić tarcze z klockami przód. Samochód naprawdę jest wyjątkowo bezawaryjny (zbliżam się do przebiegu 250tyś) i zdecydowanie kupiłbym go jeszcze raz. Co do spalania motor 3.5 w mieście pali mi ok.13L (staram się unikać wielogodzinnych postojów w korkach, i jeżdżę raczej spokojnie). Na trasie mieszczę się w 9L. Co do pozytywów X350 Tomda opisał je już, a ja jak najbardziej się z nim zgadzam i  :-za  :-tylko