Autor Wątek: Opony strata ciśnienia i kupno używanych  (Przeczytany 2494 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Opony strata ciśnienia i kupno używanych
« dnia: Listopad 28, 2011, 22:55:54 pm »
Koledzy, mam mały problem z oponami. Po zmianie na zimówki tracę ciśnienie z jednej strony, co może być problemem ? Czy ktoś z Was miał podobne problemy ? Opony miałem założone na 2 komplet felg, przy zmianie zostały wyważone i założone na auto.

I moje 2 pytanie, jeśli chce kupić opony używane to na co muszę uważać, wyczytałem że opony nie powinny być starsze niż 5 lat i mieć odpowiedni bieżnik, nie miej niż 6 mm.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Whisnia

  • Gość
Odp: Opony strata ciśnienia i kupno używanych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2011, 22:59:31 pm »
Wymień wentylki (najlepiej za każdym razem przy przekładaniu opon z zimówek na letnie)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Opony strata ciśnienia i kupno używanych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2011, 23:02:56 pm »
oprocz wentyli mozesz oczywiscie takze miec mala dziurke, tak naprawde to tylko u wulkanizatora sie dowiesz.

co do uzywanych opon, to trzeba po prostu miec pewnosc co do zrodla. oczywiscie maksymalny wiek oraz
odpowiedni bieznik to minimum.

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Opony strata ciśnienia i kupno używanych
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2011, 19:19:21 pm »
Koledzy, odwiedziłem wulkanizatora i problem rozwiązany.
Wymieniłem wentyle i była potrzebna usługa czyszczenia felg i ponowne założenie opon wraz z smarowaniem krawędzi bo w tym miejscu uciekało powietrze, szczególnie przy gwałtownych skrętach następowała utrata ciśnienia.

Okazuje się że posiadanie 2 kompletów felg i wymiana opon adekwatnych do sezonu nie jest tak do końca proste i bezobsługowe.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

szpulek

  • Gość
Odp: Opony strata ciśnienia i kupno używanych
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2011, 08:47:25 am »
Oczywiscie, ze jest. Trzeba tylko wiedziec co sie ma. Jak rozumiem miales stalowki, ktore przerdzewialy i trzeba bylo czyscic rant felg, zeby powierze nie uciekalo.. Zgadza sie? pzdr

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Opony strata ciśnienia i kupno używanych
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:27:48 pm »
Oczywiscie, ze jest. Trzeba tylko wiedziec co sie ma. Jak rozumiem miales stalowki, ktore przerdzewialy i trzeba bylo czyscic rant felg, zeby powierze nie uciekalo.. Zgadza sie? pzdr

Nie do końca, oba komplety to aluminiowe felgi, ale było tak jak piszesz, rant został wyczyszczony i nasmarowany i wygląda że wszystko jest teraz ok.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

szpulek

  • Gość
Odp: Opony strata ciśnienia i kupno używanych
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2011, 08:30:15 am »
Bardzo ciekawe co piszesz. Nie wyobrazalem sobie do tej pory az ak duzej korozji - utleniania sie aluminium czy tez innych stopow lekkich. Nie wiem czy nie szukalbym przyczyny w zlej/starej pascie miedzy opona a felga.. Wazne, ze juz jest ok :-super