Autor Wątek: X-Type 2,2D 2006–2010 Akcja serwisowa tempomat  (Przeczytany 2808 razy)

Sebastian X

  • Gość
X-Type 2,2D 2006–2010 Akcja serwisowa tempomat
« dnia: Listopad 20, 2011, 13:31:48 pm »
JLR Polska, oficjalny importer samochodów Jaguar i Land Rover, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Jaguar X-TYPE z wysokoprężnym silnikiem 2.2l z roku modelowego 2006 – 2010, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Spółka poinformowała, że w niektórych egzemplarzach modelu Jaguar X-Type, wyposażonych w system programowania stałej prędkości jazdy (cruise control/tempomat) może wystąpić sytuacja, iż w pewnych okolicznościach w/w system nie będzie działał prawidłowo, nie będzie reagował na polecenia, tj. w przypadku próby włączenia systemu na wyświetlaczu pojawi się komunikat "Cruise Not Available".

W sytuacji, gdy tempomat zostanie aktywowany, nie będzie możliwości jego wyłączenia oraz zmiany ustawionej prędkości jazdy w przewidziany sposób tj. używając przycisków na kierownicy, naciskając pedał hamulca, pedał sprzęgła lub przestawiając dźwignię zmiany biegów w pozycję neutralną (luz). Deaktywowanie w/w systemu nastąpi po wyłączeniu zapłonu.

Do czasu przeprogramowania sterownika silnika w ramach w/w akcji system programowania stałej prędkości jazdy (cruise control/tempomat) nie może być używany.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 37 samochodów marki Jaguar X-Type.

Spółka zadeklarowała, iż samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone zarówno podczas umówionych, jak i nie umówionych wizyt w serwisie. Stosowna naprawa będzie przeprowadzona w warunkach warsztatowych. Czynności serwisowe polegają na przeprogramowaniu sterownika silnika.

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Aktualnosci/Jaguar_z_klopotami_z_tempomatem,a,202992.html

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X-Type 2,2D 2006–2010 Akcja serwisowa tempomat
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2011, 15:35:45 pm »
To w Polsce sprzedano w latach 2006-2010 zaledwie 37 sztk 2.2D ... slabo. Akcja dotyczy razem 17.678 aut...

Zalecamy wszystkim, ktorzy posiada X-Type-a 2.2 D z okresu produkcyjnego 01.05.2005 do 31.01.2010,
VIN od SAJAF53136BE65409 do SAJAG5139ABJ63579 kontakt z najbliszym ASO
, obojetnie gdzie samochod
byl kupowany, obojetnie w jakim kraju sie znajduje. Polski importer poinformuje wlascicieli aut kupowanych
w Polsce, wlascicieli aut sprowadzonych moga nie otrzymac powiadomenie.

Wgrywanie nowego oprogramowania jest bezplatny. W razie problemow prosimy o kontakt na info@jaguarclubpoland.net

wiadereczko

  • Gość
Odp: X-Type 2,2D 2006–2010 Akcja serwisowa tempomat
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2011, 17:00:34 pm »
witam

mnie tez to objęło chociaż mam samochód z 2005 roku ale rejestrowany w 2006.
U mnie problem  z tempomatem nie występuje ale dla spokoju pojadę do serwisu
Powiadomiono mnie listem jakiś miesiąc temu że może występować taka usterka a wczoraj dostałem list abym umówil się w dogodnym terminie w salonie na nowy soft. Podobno jeszcze myją i sprzątają auto hahaha

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: X-Type 2,2D 2006–2010 Akcja serwisowa tempomat
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2011, 17:25:51 pm »
to poczekaj jeszcze chwile, zeby myjnia sie oplacalo  :-wstyd