Autor Wątek: Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300  (Przeczytany 2735 razy)

bilu

  • Gość
Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300
« dnia: Listopad 19, 2011, 18:18:01 pm »
W ostatnim czasie przestało Mi działać podświatlanie liczników , przycisków od elektrycznych szyb oraz panel klimatronika, radia i przycisków obok zegarka. Podświetlanie kilometrów oraz temperatury i zegarka działa normalnie. Regulujac pokrętło do regulacji natężenia światła ściemniam i rozjaśniam tylko kilometry , temperature i zagarek. Dawałem na próbę drugi licznik oraz drugi włącznik swiateł i nie było poprawy. W liczniku żarówki sa sprawne. Czy jest jakiś bezpiecznik po podświetlenia lub przekaźnik? Może jest jakiś przycisk co wyłącza podświetlanie?
Dawałem na próbę równiez drugi potencjometr do regulacji nateżenia swiatła i wyszło to samo.
Z góry dziekuje za porady.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2011, 18:48:50 pm »
hejka, dlaczego jestes pewien ze dimmer dziala poprawnie? mierzyles prad przed i po dimerzie?

dimmer otrzyma mase od wlacznika swiatel oraz plus od bezpiecznika nr 2 (lewa skrzynia pod tylnem siedzeniem).

moze to pomaga w rozwiazaniu problemu (plus od punkt 18 - bezpiecznik nr. 2)




bilu

  • Gość
Odp: Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2011, 20:54:26 pm »
Ten dimmer to ten potencjometr co zmienia natęrzenie świateł i jest po lewej stronie w plastiku osłaniajacym kolumne kierowniczą? Wydaje mi sie ,ze jest dobry bo zmienia się jasnosc w wyświetlaczy kilometrów , klimatronica jak również w radiu . U mnie raczej nie ma masy lub ten bezpiecznik jest spalony. Ten schemat jest dobry , ale moja wiedza do jego rozgryźienia jest za mała. Dla pewności zmierze ten potencjometr.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2011, 21:01:14 pm »
Oprócz niego jest jeszcze modół i są w nim dwie koncówki mocy. Jedna jest od podświetlkenia licznika i innych rzecy, a druga od podświetlenia licznika kilometrów. Na forum jest opis jak go naprawić. Wystarczy pooszukać
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

bilu

  • Gość
Odp: Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2011, 12:58:35 pm »
Gdzie znalesć ten modół i jak on wygląda? Szukalem na forum i jakoś nie znalazłem.
Napewno posiadam taki moduł tylko niewiem ktory to jest.

Offline mateusz_35

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2021, 10:02:05 am »
Witam
U mnie wszystko działało i nagle przestało działać podświetlanie.
Sprawdziłem moduł. Tranzystory działają jak trzeba. Pozostałe podzespoły też są ok. Bezpieczniki całe.
Macie jeszcze jakieś pomysły?

Offline mateusz_35

  • Aspirant
  • Wiadomości: 9
  • Kocham to forum
Odp: Zniknęło podświetlanie liczników w jaguarze XJR X300
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2021, 09:56:54 am »
Gdzie znalesć ten modół i jak on wygląda? Szukalem na forum i jakoś nie znalazłem.
Napewno posiadam taki moduł tylko niewiem ktory to jest.





To jest razem połączone z kierunkowskazami (przełącznik zespolony). Moduł jest w tej puszce.
Dodaje tez zdjęcia jak to wygląda w dwóch wariantach.