Autor Wątek: Jaguar Chateau Tournee  (Przeczytany 15270 razy)

champagne

  • Gość
Jaguar Chateau Tournee
« dnia: Listopad 13, 2011, 21:48:29 pm »
Szanowni Koledzy!
Pragnę przedstawić Wam pewien projekt, którego koncepcja dojrzewała w mojej głowie od czasu relacji z "zamkowego tournee Jaguara w Niemczech". Wielu z Nas zazdrościło wtedy takich imprez naszym Sąsiadom z Niemiec i żałowało, że u nas nie ma tego typu spotkań. Moim zdaniem nie jesteśmy skazani tylko na zazdroszczenie, że w wielu krajach odbywają się fajne imprezy, a my jesteśmy tylko biernymi obserwatorami w mediach. W Polsce mamy wiele wspaniałych zamków i pałaców, co więcej Dolny Śląsk zajmuje pierwsze miejsce w całym świecie pod względem zgęszczenia zamków, pałaców i dworów na 1 km2. Dlatego proponuję Wam i jednocześnie podejmuję się organizacji imprez cyklicznych "Jaguar Chateau Tournee". Ich częstotliwość uzależniam od naszych możliwości czasowych i finansowych, bo mogę przygotować jedno, dwa lub trzy tego typu spotkania rocznie, w zależności od zapotrzebowania na takie imprezy. Recepta jest taka, iż spotykamy się za każdym razem na innym zamku bądź w innym pałacu, spotkanie zaczyna się piątkowym garden party, następnie sobotni rajd turystyczny z elementami rywalizacji sportowej, wieczorem wielka gala - bal komandorski, w niedzielę śniadanie z rozdaniem pucharów.  Podczas spotkań program obejmowałby zwiedzanie najciekawszych miejsc w danym regionie, degustacje miejscowych specjałów, korzystanie z zamkowych winiarni, spa oraz innych atrakcji. Ze względu na exkluzywny charakter tego typu miejsc, jak hotele, restauracje i spa urządzone w zamkach i pałacach, koszty jakie przewiduję za taką imprezę wahają się w granicach od jednego do dwóch tysięcy złotych od załogi dwu osobowej. Koszty oczywiście nie są zależne ode mnie, ale od cen w tych obiektach, a ponieważ na sponsorów nie możemy zbytnio liczyć, więc musielibyśmy sami finansować sobie bardzo wykwintną formę wypoczynku wakacyjnego. Myślę, że przez okres zimowy wielu z Nas jest w stanie odłożyć odpowiednią kwotę na taką imprezę i chociaż raz w roku przeżyć coś wyjątkowego. Dodam tylko, że moi Koledzy z polskiego klubu Rolls Royce organizują 3 imprezy rocznie, dlaczego My mamy być gorsi.
Poniżej przedstawiam tylko małą próbkę fotografii miejsc, w których możemy zagościć .
Zapraszam do debaty na ten temat, najbliższe "Jaguar Chateau Tournee" może odbyć się w maju 2012 roku.
 :-tylko
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 21:53:55 pm wysłana przez champagne »

Bazyli

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2011, 22:11:41 pm »
Ja się piszę. Bardzo dobry pomysł. Tyle, że kota już nie mam  :-cry a następnego tak szybko nie będzie.  :(

champagne

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2011, 22:15:40 pm »
Auta zastępcze będą tolerowane  ;)

champagne

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2011, 22:32:15 pm »
Poniżej kolejne fotografie naszych perełek architektonicznych ku zachęcie  :D

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2011, 21:28:27 pm »
popieram, popieram, juz nie raz myslelismy o zorganizowania zlotu na terenie zamkowym. poki co, zewzgledu na
roznorodnosc gosci na zlotach, jednak nie zrealizowalismy mysli o takim ekskluzywnym spotkaniu.

jednak trzeba brac pod uwage, ze "zamkowe turnee" w niemczach ma charakter wylacznie marketingowy, cel
naszych spotkan jest nieco inny.

champagne

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2011, 00:00:56 am »
Myślę, że polskiego importera generalnego Jaguara nie stać finansowo i mentalnie na organizowanie tego typu działań marketingowych. Dlatego jeśli będą chętni, wprowadzę w realizację koncepcję, którą przedstawiłem. Co prawda cel nie jest marketingowy, lecz w pozytywnym rozumieniu tego słowa, hedonistyczny. Poza tym te imprezy nie były by konkurencją dla zlotów, które są imprezami bardziej masowymi, chociażby ze względów finansowych.

Pieterek

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2011, 09:21:03 am »
Pomysł genialny, tylko widać po reakcji na propozycje spotkań, nawet tych lokalnych; ten ma za daleko, dla innego zbyt drogo, kolejny nie może bo zapił dzień wcześniej, że zwyczajnie ciężko się zebrać, owszem pisać na forum jest łatwo, ale potrzebna jest konsekwencja, ale dość tego narzekania, mnie się podoba takie spotkanie choćby miało się odbyć na drugim końcu Polski. Przecież mam Jaguara, a jemu nie straszna żadna podróż.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2011, 10:20:13 am »
 :-za

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 15, 2011, 10:23:12 am »
Jestem jak najbardziej za chodź jak dla mnie trochę za drogo ale może na tą dolną granice bym się zdecydował i odłożył grosza, za luksus trzeba płacić i nie ma że boli . :-za :-za :-za

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2011, 10:28:00 am »
Przy większej ilości gości z cenami na pewno zejdą w dół. Poza tym gdyby udało się to jakoś nagłośnić to pewnie w ramach reklamy ich zamku/pałacyku dali by duże obniżki.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

champagne

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2011, 23:10:47 pm »
Takie miejsca mają już swoją renomę i pewną grupę klientów do której kierują swoją ofertę. Im reklama już nie jest potrzebna. Poza tym są to instytucje czysto komercyjne, a nie charytatywne. Więc na duże zniżki nie ma co liczyć, owszem może dadzą w ramach bonusu pakiet spa lub coś w tym stylu, ale na noclegi za 50 zł nie ma co liczyć. Podobnie jak marka Jaguar jest exkluzywna, tak samo takie miejsca nie są dla wszystkich. Chodzi o sondę czy znajdzie się pewna grupa pasjonatów, których stać na tak drogą zabawę. Drogie życie jest jak narkotyk  8)

slavek

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2011, 09:49:38 am »
Pomysł jest bardzo ciekawy... Tylko o ile jest to pomysł w głowie to każdy chętny na 90%. Warto może by zrobić taką lepszą przygotówkę tematu i skontaktować się z danym zamczyskiem w celu zaciągnięcia oferty, jakiś prowizoryczny plan z wyceną żeby nie było rozbieżności i jazda .... kto chętny ten zaliczka.

champagne

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2011, 13:09:31 pm »
Też prawda.
W najbliższym czasie przedstawię konkretną ofertę.

grand1

  • Gość
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2011, 17:01:29 pm »
Witam wszystkich,

na wstępie przypomnę się bo rzadko aktywnie uczestniczę na forum, ale często zaglądam. Generalnie bywam tez na zlotach może skojarzycie mnie z Sandomierza tam z całą rodzinką zajęliśmy I miejsce w rajdzie. Ale nie o tym chciałem. Pomysł z zamkami genialny  :-za i od razu deklaruję obecność na takiej imprezie a nawet więcej !!!! . Ponieważ jestem z Warszawy i dysponuję ekranami wielkoformatowymi LED w centrum miasta jak i ekranami LCD w automatach do zimnych i ciepłych napoi, które służą do emitowania reklam deklaruję pomoc w organizacji i tak np: proponuję jeżeli są to zamki z hotelami,spa itp. potrzebują reklamy mogę taką wyemitować na bardzo !!! preferencyjnych warunkach lub nawet w ramach barteru. Gdybyście byli zainteresowani proszę o kontakt przez forum lub telefoniczny podaję nr tel. i adres strony www.delcopb.pl , 793 362 161. Takie rozwiązanie może obniżyć koszt imprezy pozwolić przybyć wielu osobą, jak i znaleść sponsorów np. reklama salonu JLR z waszyngtona czy innych.

pozdrawiam

Rajmund

Mój obecny kociak to XJR Supercharger z 98. :-A

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Jaguar Chateau Tournee
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2011, 17:24:52 pm »
no to moze sie wybierasz wraz z wielkim ekranem na ktorys z regularnych spotkan w warszawie (co pierwszy piatek
w miesac) i pogadamy o tym ;D

do zobacznie rajmundzie :-tylko