Autor Wątek: x-type: często padające żarówki  (Przeczytany 6151 razy)

ktr

  • Gość
x-type: często padające żarówki
« dnia: Listopad 13, 2011, 18:49:16 pm »
Czy to nie dziwne, że w moim X w ciągu roku czasu właśnie po raz trzeci będę musiał wymienić żarówkę H1? Zawsze wymieniam je parami. To chyba jakiś żart... szczególnie, że jeżdżę bardzo mało - około 10.000 km rocznie. Czy u Was też tak padają żarówki w reflektorach?

Jakie polecacie? Nie mam xenonów tylko normalne reflektory.

romek

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2011, 18:53:13 pm »
Śmigaj do elektryka - coś masz nie halo z instalacją, niech Ci przebada napięcia (albo sam to zrób).

ktr

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2011, 20:51:37 pm »
A Wy co jakić czas, co ile km wymieniacie światłą mijania (H1 jak się nie mylę)? I co polecacie założyć?

zadek07

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2011, 08:06:31 am »
A czy nie masz czasem polamanej regulacji wewnatrz lampy, przez co ciagle drga przez co wtedy mozesz je zmieniac jak skarpetki.

ktr

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2011, 09:27:43 am »
Tego szczerze mówiąc nie wiem, wykluczyć nie mogę.

nz2007

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2011, 17:38:03 pm »
Chyba jedynym sensownym wytłumaczeniem może być zbyt wysokie napięcie na żarówkach. A może drgania... Ja wymieniałem często bo wkładałem visonplus albo osramy też te lepiej świecące, ale po drugim komplecie stwierdziłem że nie warto i od tego czasu mam spokój, a jeżdżę na najzwyklejszych tungsramach.

Sebastian X

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2011, 19:24:17 pm »
Ja nie wymieniłem ani razu, ale kota mam mam dopiero od czerwca ;)

ktr

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2011, 22:11:45 pm »
Kupiłem w najzwyklejszym Auchan żarówkę firmy Bosch (PureLight) H1 (12V 55W) o numerze 1 987 301 005 (z dopiskiem 8GV) za niecałe 9 zł.

Co ciekawe, sprawdziłem w internetowym sklepie Inter Cars (ich wyszukiwarka/sklep on-line) i dla mojego Kota w Inter Carsie jest kilka różych numerów Bosch-a (H1), ale nie ma tam tego numeru, który ja kupiłem. Mają np takie Bosch-e:
- 1 987 301 041 ("Plus 50" sporo droższe),
- 1 987 302 011 ("Standard" w podobnej cenie do mojej), i inne - ale mojego numeru nie ma.

Musi pasować bo H1 to H1:) Podejrzewam, że to tylko marketingowe bzdety i bajery. Z elektrykiem pogadam, ale być może coś tam w reflektorze jest podłamane i może żarówka trochę ma drgań i przez to szybciej się kończy.

anticrux

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 18, 2011, 17:21:45 pm »
H1 tak jak i H4 często się przepalają i jest to zupełnie normalne...
a przepalenie raz na parę miesięcy jest jak najbardziej w normie i nie ma co szukać jakiś powodów, jak będziesz wymieniał co tydzień to możesz podejrzewać, że coś jest nie tak.

bakielita

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2011, 19:41:19 pm »
witam mam pytanie do kolego co czesto wymienia zarowki , napisales ze wymieniales je parami, czy to oznacza ze znikaly ci dwa swiatla mijania?
Bo jak tak to niezle mi zgasly oba swiatla , szukalem wszystkiego , sprawdzalem bezpieczniki , wymienilem Swith do swiatel z ebaya i nic swiatel nie ma.
Ale nie sprawdzalem zarowek nie pomyslalbym ze dwie naraz przestana swiecic , polaczone sa szeregowo? o co tu chodzi

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2011, 19:58:53 pm »
eeeee no najpierw sie sprawdza zarowek, potem reszta .... zmierzyles prad w kostce?

BlackV6

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2011, 10:31:18 am »
prawdopodobieństwo przepalenia się dwóch żarówek na raz bez innych czynników typu zwarcia itd jest jak trafienie w totka szóstki  ;D

ieuei

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2011, 19:21:16 pm »
Witam,
Podpinam się pod wątek o podobnej tematyce, by tak błahym pytaniem nie robić bałaganu na forum.
Otóż, czy soczewki w X-Type-ie regulowane są przez ich wysuwanie i wsuwanie?
Ponieważ zauważyłem, że z jednej strony (kierowcy) soczewka osadzona jest dużo głębiej w reflektorze, tak że jest około 0,5 - 1 cm szpara między bokiem soczewki a reflektorem...
Z drugiej zaś jest na tzw. "lico".
Pytanie więc, czy to normalny sposób regulacji i te magiczne plastikowe pokrętła regulują wiązkę światła właśnie przez regulację głębokości soczewki, czy coś jest nie tak...?
Z góry dzięki i pozdrawiam.

zadek07

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2011, 20:55:14 pm »
Czesto naprawiam lampy z X-typa i tez mnie to nurtuje ale nigdy nie mam czasu tego sprawdzic. Czasami tak jak piszesz jest ladny odstep a czasami sie styka z odblysnikiem. Owszem pokretlami do regulacji da sie tez ustawic soczewke na boki, ale czasami nawet jak kat padania swiatla jest dobrze wyregulowany to i tak sie styka soczewka z odblysnikiem nie mam pojecia dlaczego

ktr

  • Gość
Odp: x-type: często padające żarówki
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2011, 12:32:39 pm »
4 dni temu musiałem wymienić żarówkę - tym razem w prawym reflektorze. Mechanik, który ją wymienił stwierdził, że mam urwany odbłyśnik i przez to reflektor źle świeci, a poza tym żarówki będą się szybciej przepalać. Ciekawe, czy w lewym reflektorze jest podobnie.