Autor Wątek: XJ40 problem ABS  (Przeczytany 2514 razy)

alex_radom

  • Gość
XJ40 problem ABS
« dnia: Listopad 11, 2011, 19:56:23 pm »
Witam. Tak jak juz zaznaczyłem w temacie mam problem z ABS-em w xj40 z 91 roku z silnikiem 3.2. Sprawa wygląda w ten sposób, że na desce zaświeciła mi się kontrolka "Anti-lock" oraz symbol pioruna (chyba pioruna).Na wyświetlaczu jest błąd z opisem "Fuse 5". Abs w ogóle nie działa. Sprawdziłem bezpieczniki przy progach oraz w podłokietniku, są ok. Mogę sięjedynie domyślać, że jeszcze gdzieśjest jakiś bezpiecznik lub przekaźnik odpowiadający za to zjawisko. Pozdrawiam i liczę na pomoc z Waszej strony.

alex_radom

  • Gość
Odp: XJ40 problem ABS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2011, 17:25:04 pm »
Powiedzcie chociaż gdzie szukać "fuse 5" bo rozumiem, że jest to jakiś bezpiecznik gdzieś w samochodzie.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: XJ40 problem ABS
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2011, 17:29:45 pm »
hejka, bezpiecznikow standardowych sa 1 - 3, wiec lewa, srodkowa i prawa skrzynia.

FUSE 5 oraz 6 sa bezpiecniki systemu hamulcowego i znajuda sie nad "inertia switch" wiec powyzej pedalu gazowego.

alex_radom

  • Gość
Odp: XJ40 problem ABS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2011, 19:41:11 pm »
Ok, dzięki. Już tam zaglądałem ale jakoś umknęły mojej uwadze. Jedynie widziałem przekaźniki od abs-u w tych okolicach ale to bardziej przy lewej stronie.

alex_radom

  • Gość
Odp: XJ40 problem ABS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2011, 23:53:51 pm »
powiedz mi jeszcze czy tam mają być takie zwyczajne bezpieczniki czy wyglądające jak przekaźnik bo normalnych nie mogę się tam dopatrzeć.