Autor Wątek: problemy ze skrzynią  (Przeczytany 3378 razy)

ray68

  • Gość
problemy ze skrzynią
« dnia: Październik 27, 2011, 12:47:41 pm »
Mój Jaguar XK pochodzi z 1998 roku ma nakręcone ok. 170000 km. Prawie zaraz po zakupie przy przebiegu ok 120000 wymieniłem wszystkie płyny i elementy serwisowe, nie wiem czy tylko przez przypadek kojarzę te fakty, czy tak jest w rzeczywistości. Wymieniony był również olej w skrzyni. Zmiana biegów budzi mój niepokój. Przy spokojnej jeździe w trybie "S" auto jakby się wahało czy ma jechac na 4 czy na 5 biegu, w trybie bez "S" sytuacja pojawia się już przy zmianie z 3 na 4. Towarzyszy temu hałas,rzęrzenie dobiegające spod auta ale raczej lokalizuję ten dżwiek w okolicach tylnego mostu, a nie skrzyni. Moi mechanicy nie bardzo wiedzą co to jest. Czy kto ma jakąś wiedzę w temacie?

Piotrek

  • Gość
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2011, 12:53:59 pm »
Towarzyszy temu hałas,rzęrzenie dobiegające spod auta ale raczej lokalizuję ten dżwiek w okolicach tylnego mostu, a nie skrzyni. Moi mechanicy nie bardzo wiedzą co to jest. Czy kto ma jakąś wiedzę w temacie?

Może być łożysko wału napędowego, krzyżak albo most. Auto na podnośnik, włączamy napęd i słuchamy skąd nadaje.

ray68

  • Gość
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2011, 16:35:34 pm »
podobno już tak sprawdzany był, ale mój serwis skądinąd całkiem w porządku dalej nie daje mi odpowiedzi, 9 listopada jadę na przegląd, zobaczymy. A co ciekawe żadnych kontrolek ostrzegawczych

IHP

  • Gość
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2011, 18:52:15 pm »
odczytałeś błedy tej skrzyni?

ray68

  • Gość
Odp: problemy ze skrzynią
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2011, 22:37:22 pm »
no właśnie w tym problem, że nie znaleziono błędów ze skrzyni, jedyne błędy jakie odczytano to jakieś padki napięcia przy okazji innych problemów, już zresztą poruszanych na forum " nie działa kontrola trakcji, nie działa ABS,..." wymieniany był olej jak napisałem, później jeszcze raz sprawdzany, wymieniany był przegub łączący wałek? skrzyni z wałem napędowym, a problem się pogłębia...