Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)

Ciśnienie paliwa

(1/2) > >>

benjamin:
Pytanie może i prozaiczne ale przeszukałem forum i nigdzie nie znalazłem informacji jakie powinno być prawidłowe ciśnienie paliwa w x-typie 3.0 automat (europa) 2002?
u mnie odczyt na skanerze obd na biegu jałowym pokazuje 375-381 kpa przy dodaniu gazu wzrasta na chwile po czym schodzi do ww poziomu.
Pytam gdyż zapalił mi się check, błąd 191, auto bez gazu, więc co może być przyczyna? czy ciśnienie 370 kpa jest normalne? jeśli nie to jakie powinno być?

IHP:
42-46 PSI (290-320 kPa)

benjamin:
Na angielskich stronach znalazłem wpis
For example, certain Jaguar models with Bosch Motronic require 55 to 61 psi (3.8 to 4.2 BAR) of static pressure measured with the engine off
czyli w x-sie mam inna listwę wstryskową?
przy wyłączonym silniku mam ciśnienie 260kpa

benjamin:
xxxjag, according to the JTIS, the fuel system should be maintaining the fuel rail at about 55 psi (380 KPa) across the injectors
to już zgłupiałem
jakie ciśnienie jest w końcu prawidłowe?

benjamin:
juz znalazłem w Technical Serwis Publication (JTIS)
Fuel is supplied at high pressure to the injectors via a fuel rail which incorporates six fuel injectors, a fuel pressure regulator and a fuel temperature sensor. The Powertrain control module (PCM) maintains 380 kPa across the injectors, by increasing the pulse width modulation signal to the fuel pump controller. This in turn controls the voltage output to the fuel pump.
także ciśnienie mam prawidłowe wiec potraktuje ten bład jako pojedynczy przypadek i mam nadzieje ze już się nie pojawi...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej