Autor Wątek: Opony zimowe  (Przeczytany 8978 razy)

Jagu23

  • Gość
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2011, 16:47:57 pm »

e_gregor

  • Gość
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2011, 17:24:08 pm »
Witajcie.wiem że nasze maszyny bez problemu osiągają 100 czy 140,ale na śniegu nikt takich prędkości nie rozwija.poza tym w czasie niekontrolowanego poślizgu nawet najbardziej reklamowane mischelin alpine,czy goodyeary nie pomogą.

Tu bym mocno polemizował. Bo ja z takimi prędkościami polonezem jeździłem po śniegu. I sama opona nie pomoże przy poślizgu, ale dobra guma w połączeniu ze znajomością danego auta potrafi bardzo wiele. Ja bym nalewek nie kupił. Druty są wypracowane po iluś tam km. Jest szansa, że szybciej opona się uszkodzi od np wjazdu w dziurę. Kolejna kwestia - dziś na rynku jest masę różnych typów opon. O różnej sztywności i właściwościach. Więc nawet jeśli bieżnik jest taki sam to nie wiem czy opony pod bieżnikiem nie różnią się zbyt mocno od siebie.

Moim skromnym zdaniem, jeśli auto nie jest tylko weekendową zabawką a narzędziem do przemieszczania się i kręcenia kilometrów warto kupić nowe opony.

Marcel

  • Gość
Opony zimowe do kota
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 10, 2013, 17:13:02 pm »
Hej

Wiem, ze temat dosc oklepany, ale co roku powraca jak bumerang. Proponuje wrzucac tu ciekawe propozycje dostepnych w tym roku oponek.

Dzis zakupilem fele 16"-7

i oponki:

SAILUN WST1 225x60x16 w cenie (uwaga to nie pomylka): 784PLN z wysylka!!!

Pewnie posypia sie w tym momencie ostre slowa krytyki dot. Chinskiego szajsu, wiec wyjasniam: uzywalem takich samych opon tyle ze 215x65x15 w grand voyagerz w ostatnim sezonie jesienno-zimowo-wiosennym w norwegii wliczajac 2 przejazdy tam i z powrotem do polski po 1300km kazdy. Powiem tak: mozna to porownac w zasadzie tylko do nokiana hakapiletta lub innej jego podrobki hankook.

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Opony zimowe
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2013, 20:52:43 pm »
Ja kupuję te opony :

http://www.falken-europe.de/?q=en/node/682

Z racji tego że moje auto to hobby, nie robię dużych przebiegów i jazda głównie w mieście, kupuję opony wielosezonowe.

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.