Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 3542 razy)

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Witam
« dnia: Wrzesień 25, 2011, 15:22:38 pm »
Witam wszystkich i ochoczo przystępuję do waszej braci,mając nadzieję że przyjmiecie mnie wraz z moim mruczkiem.
Przyjechałem nim z mikroszkopii to już będzie ok miesiąc temu,więc czas najwyższy wstąpić do szeregu.
Kotek jest z końca 2006 a napędza go 2.7 D. Po wstępnych oględzinach i dogłębnym sprzątaniu i czyszczeniu,sierść mu błyszczy,co nie znaczy że jest ideałem.Zbliża się zima i chciałbym wymienić płyn chłodzący we własnym zakresie,i tu pojawia się moje pierwsze pytanie,czy mogę napotkać jakieś problemy z odpowietrzeniem układu i jaki płyn najlepiej zalać.Proszę o radę i pozdrawiam wszystkich koto lubnych.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2011, 16:51:28 pm »
:-witamy

Przyjechałem nim z mikroszkopii

Co Autor mial na mysli?

Piotrek

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2011, 17:30:14 pm »
Witamy! :-tylko

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Mikroszkopia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2011, 19:21:29 pm »
Mikroszkopia to kraj leżący za naszą zachodnią granicą.Trochę pół żartem,pół serio,ale bardziej serio dla mnie.

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Mikroszkopia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2011, 19:26:26 pm »
Kiedyś padło takie oto pytanie.
Jak nazywa się mały Niemiec?
Odpowiedzią było Mikroszkop,a mikroszkop musi mieszkać w Mikroszkopii,ot całe wytłumaczenie.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2011, 19:40:27 pm »
Dziekuje za wyjasnienie. Rozumiem wiec ze kupiles swoj samochodzik od kastrowanego barana?

Jezeli sie nie myle, to "szkop" jest jeszcze gorszy od szwab?

Cytat: wikipedia
Szkop (w l.mn. szkopy) – pogardliwe określenie Niemca, szczególnie żołnierza Wehrmachtu w okresie II wojny światowej.
W przeszłości wyraz szkop (do dziś zachowany w wersji skop) oznaczał w polszczyźnie kastrowanego barana[1], a także – jako zapożyczenie z niemieckiego – naczynie (częściej dziś używane w formie szkopek lub skopek – mała miska)[2].

Cychol

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2011, 20:50:08 pm »
cześć  ;D

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Zakup kotka
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2011, 23:19:13 pm »
Widzę że nie próżnowałeś i temat się nam poszerzył,a nawet rzekłbym rozwinął językowo,tak czy inaczej jak już wspomniałeś zakupu dokonałem za zachodnią granicą i muszę powiedzieć,że znaleźć coś w miarę dobrego nie jest łatwo.Przez telefon zapewniają,że autko jest perfekt i absolutnie nie bite,a na miejscu po przyłożeniu miernika określającego grubość powłoki lakieru okazuje się że szpachla i malowane kilkakrotnie.
Udało się jednak po przejechaniu dosłownie z północy na południe mikroszkopii znaleźć coś w miarę godnego uwagi i spełniającego choć trochę oczekiwania.Kotka tuliła kobieta i nie łatwo poddała się w negocjacjach,w końcu dosiadłem go i dalej nie muszę nikomu z was opisywać co czuje się kiedy ma się już na własność to co do tej pory było marzeniem.
Byłbym wdzięczny za podpowiedź odnośnie wymiany tego płynu chłodzącego,abym nie narobił sobie jakiegoś problemu,czy trzeba go w jakiś specjalny sposób odpowietrzyć czy może robi się to samoczynnie i oczywiście jaki płyn najlepiej zalać.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2011, 23:52:33 pm »
Heh, wiesz, prezentacji "nowych" aut mamy tutaj duzo, obraz innych narodowosci juz nie  ;D

Bardzo prosilbym, aby nazywac jakikolwiek kraj przez oficjalna nazwa, jezeli ty osobiscie nie lubisz szkopow,
szwabow, cokolwiek (sam pisales ze dla ciebie tu raczej na serio) to zachowaj to dla siebie. My tutaj staramy
sie sie skupic na pieknych angielskich autach, prowadzimy wspolprace z klubami zagranicznymy, w tym z Niemcami
i zapewniam ze spedzimy z Anglikami, Niemcami, Dunczykami, ktorzy przybywaja na naszych imprezach wspanialy
czas. Nasz klub z zalozenia jest apolityczny i nie tolerujemy jakiejkolwiek formy dyskryminacji, Jaguarowcy
sa gentlemenami ktory staraja sie o to, aby "innych" nie obrazac. Jak wskazywalem z cytatem z wikipedii,
forma wybrana przez Ciebie, jest "pogardliwa", co tutaj nie jest mile widziane.

Zapytanie w sprawie wymiany plynu umiesciaj w dziale technicznym, tutaj jest przywitalnia.

Baw sie dobrze u nas - ale dalej juz bez podtekstow narodowosciowych prosze.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2011, 09:34:54 am »

Offline saulinek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 819
  • najbardziej z kotow lubie jaguary
Odp: Witam
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2011, 09:38:08 am »
witam  :-tylko
daimler xj40 4.0 1992
x300 v12 1995r.sprzedany,polowanie na xjs-a
saab 9-5 2007 260KM.

Pocoyo

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2011, 10:41:33 am »
Witaj na forum! :-tylko ooo, na wstępie taka gafa :-hehe

kristjano13

  • Gość
Odp: Witam
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:26:31 pm »
Witam, możesz podać jaki model jaga?;)

Offline marlboroman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Witam
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2011, 13:41:28 pm »
Witaj, obstawiam S-Type  ;)
X-Type 3.0 Sport

Offline gt500m

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • S Type 2.7 D
Odp: Witam
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2011, 18:32:05 pm »
No niezłą teorię spiskową kolego DŻENTELMENIE tutaj wysunąłeś pod adresem mojej osoby,więc po raz ostatni podejmę ten wątek.A mianowicie uważam że absolutnie nikogo tutaj nie obraziłem,a użyta forma której jak widzisz już nie przytaczam została zaczerpnięta z publicznego Polskiego Radia Programu Trzeciego w którym to poranną piątkową audycję prowadzi redaktor Wojciech Man.Nie sądzę aby ktokolwiek się obraził na tak żartobliwą formę jaka została użyta w eterze ogólnokrajowym,a co dopiero w tak wąskim i znamienitym gremium jakim jest FORUM JAGUAR POLAND.Zapytałeś mnie co oznaczać by miało to słowo więc je wyjaśniłem a resztę dośpiewałeś sobie sam.Była to czysta forma żartu którą pozwoliłem sobie przytoczyć a nie aby kogokolwiek obrażać.
Myślę że ten niefartowny mój start w wasze szeregi nie będzie miał wpływu na nasze dalsze stosunki koleżeńskie czy też DŻENTELMEŃSKIE.
Proponuję przejść do tematów bardziej przyjemnych jakimi są z pewnością nasze wspaniałe samochody,oraz to jak możemy o nie dbać i powiedziałbym szczycić się nimi.
Witam więc ponownie wszystkich serdecznie a urażonych zapewniam o swojej całkowitej obojętności rasowej,którą to kolega raczył mi zarzucić,w przeciwnym razie czy pojechałbym po kociaka za zachodnią granicą czyli do Niemiec???? Sądzę że nie.
Kończmy więc tą bezsprzecznie próżną zdań wymianę i przyjemnymi tematami się zajmijmy.
WITAM.