Autor Wątek: MegaSquirt xj12  (Przeczytany 8075 razy)

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 06, 2008, 04:23:21 am »
Cytuj
Ale chcialem zapytac przy okazji o "MegaSquirt-a"  co to jest
tak wygląda wbudowany do obudowy komputera w XJS.(1982-1988)
(załozenie moje było aby uzyc oryginalne przewody jak i wtyczkę z oryginalnego Jaguara. wyjmuje fabryczny ECM i podpinam Megasquirt. Problem mam z sygnałem ze wzmacniacza iskry- pulsu wtryskiwaczy. myślę ze pod koniec tego miesiąca zacznę programować.

adams

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2008, 09:11:49 am »
Hi
Wpadaj Odolanska 22
adams

adams

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 06, 2008, 17:31:38 pm »
Hi,
Coraz bardziej podoba mi sie to urzadzenie. Z tego co zrozumialem jest duzo nowoczesniejsze, szybsze obliczenia itp. Rozumne ze efektem dzialania megaSquirt jest lepsza prac silnika, wieksza moc, szybsza reakcja na pedal gazu, lepsze spalanie mieszanki, moze mniejsze zuzycie paliwa? Ciekaw jestem jak to sie ma do czujnikow z ktorych musi zbierac informacje, czy one mmoga zostac i czy nadazaja z obsluga megaSquirt. Wyglada to obiecujaco. Czy taki amator jak ja, ktory nie ma pojecia o elektronice moze sam podlaczyc takie cudo i zmieniac parametry?
pozdrowienia adams

JAGULAR

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 10, 2008, 01:07:19 am »
Witam po przerwie
i podklejam sie pod pytanie czy wszystkie czujniki pozostają bez zmian bo widzę na fotce że czóujnik podciśnienia zostawiłeś stary a mi się mazyła nowoczesna przepływka i inne cuda ze wspłłczesnych autek. A główne pytanie czy to się opłaca czyli czy może to zmiejszyć zużycie paliwka i zwiększyć osiągi
A co do mojego kota to znów mi zagrał na nosie ( pochodził z 10min i znowu zaniemówił) czy w każdym modelu jest taki sam czujnik temperatury? czy może mają różne parametry.
tradycyjnie pozdrawiam
Andrzej

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2008, 03:33:55 am »
programując Megasquirt możesz prawie wszystko co chcesz zajmuje czas ale daje duzo wiedzy na temat programowania aut.
jaguar mial wbudowane podcienienie do ECM(pierwsze skrzypce) co daje lekkie opóźnienie  lepsze jest jeśli pierwszymi skrzypcami jest potencjometr przepustnicy.
(to przerabia AJ6 Engineering z Anglii.) majac Megasquirt mozna zaprogramowac samemu.
Ja dalej mam problem z zapaleniem (czekam na experta-guru)ktory zbudował mnie MS. Mamy problem z sygnałem ze wzmacniacza (czarna boxa na kolektorze) ona podaje sygnału do ECM na wtryski jak rowniez do obrotomierza oraz  jest przerywaczem.
zapalam jak odlacze 4 wtryskiwacze i po zapaleniu podlaczam i chodzi . Sygnał pobiera bezposrednio  z cewki.(guru ma  przyjechać pod koniec tego miesiąca.)
MS działa podobnie jak ECM jaguara odpala grupowo a nie pojedynczo (sekwencja)
cena czesci okolo $250 plus robota i jeszcze laptop starszego typu posiadający wtyczkę typu serial  (trzeba byc elektronikiem aby to zmontować)
W Kalifornii sa przeglądy wyziewów spalin  co dwa lata i jakiekolwiek przeróbki na silniku powodują nie dopuszczenie do ruchu dlatego postanowiliśmy pozostawić wszystkie sensory przewody bez zmian a jedynie wybudować płytę MS do oryginalnej obudowy ECM . Będzie mozna latwo zamienic na orginal.
opisze wszystko w grudniu.


adams

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2008, 08:21:59 am »
A co do mojego kota to znów mi zagrał na nosie ( pochodził z 10min i znowu zaniemówił) czy w każdym modelu jest taki sam czujnik temperatury? czy może mają różne parametry.

Hi.
Jarek czekamy na wyniki do grudnie i mam nadzieje ze Ci sie uda rozwiklac ten problem. Pewnie opiszesz jakie kozysci to dalo!
A jezeli chodzi o ten czujnik to w V12 pewnie jest taki sam. On lubi robic takie niespodzianki raz dziala a raz przestaje, kup go kosztuje grosze, nie pamietam dokladnie okolo 30 PLN u jagoholik. Rozumnie ze przez te 10min pracowal normalnie a pozniej zgasl lub zaczol zalewac swiece i padl?
Pozdrowienia adams

JAGULAR

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2008, 00:53:35 am »
czujnik zamówiony, pewnie będzie w środę
jeszcze tylko wydech skończę i może w końcu nim pobrykam ;)
pozdrawiam
Andrzej

adams

  • Gość
Odp: MegaSquirt xj12
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 11, 2008, 08:10:23 am »
Hi
Tyz tak mysle!!!
Powodzenia
adams