Autor Wątek: Stukanie rozrządu na zimnym silniku (3.0 V6 2001)  (Przeczytany 945 razy)

Offline ArtureK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Kocham to forum
Stukanie rozrządu na zimnym silniku (3.0 V6 2001)
« dnia: Luty 20, 2020, 13:25:59 pm »
Cześć wszystkim  :-bry

Kotek się wyraźnie buntuje. Od dłuższego czasu miałem problem ze stukami na zimnym silniku. Czytając forum doszedłem do wniosku, że pewnie wina wariatora faz, jednak po wymianie problem nie ustąpił. Silnik wcześniej stukał po odpaleniu, ale po przegazowaniu do około 2k obrotów stukanie cichło. Aktualnie po odpaleniu stuka i dodatkowo delikatnie popiskuje łańcuch. Po dodaniu gazu do około 2k obrotów stukanie jest cichsze, jednak nie ustępuje całkowicie. Dopiero po przejechaniu 2-3 kilometrów przestaje zarówno piszczeć delikatnie łańcuch jak i stukać, zakładam, że napinacz.

Przeglądałem tematy na forum, szukałem czegoś na temat wymiany rozrządu w tym silniku, ale nie zauważyłem, aby ktokolwiek jeszcze to robił. Szukałem również zestawu rozrządu i bardzo ciężko znaleźć do tego rocznika. Znalazłem raptem jeden zestaw:
https://www.amazon.com/OES-Genuine-Timing-select-Jaguar/dp/B001T9W9DC/ref=sr_1_1?_encoding=UTF8&qid=1582127664&s=automotive&sr=1-1&vehicle=2001-20-93-20--1-6-7-2904--1-1-548--1&vehicleName=2001+Jaguar+S-Type


W najbliższym czasie zamierzam wykonać płukankę silnika oraz wymienić olej, modląc się przy tym, aby to pomogło

Pytanie do Was: czy ktokolwiek z Was wymieniał już rozrząd w tym silniku oraz gdzie nabywał zestaw rozrządu? Czy znacie kogoś bądź może jest ktoś na forum kto się zajmuje naprawą tych samochodów? Odległość nie ma znaczenia, u mnie w okolicy boją się tego samochodu  :-trudno

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.072
Odp: Stukanie rozrządu na zimnym silniku (3.0 V6 2001)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2020, 16:06:04 pm »
Bez problemu dostaniesz wszystko w naszym sklepie v12.
Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwiązania złożonych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.