Autor Wątek: Kody migowe AIRBAGów  (Przeczytany 78761 razy)

warcz

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2012, 17:53:44 pm »
Pomoc na przyszlosc a propos kodow airbagu bo sam zmagam sie z migowym 14 i OBD B1921
Tu sa wszystkie odpowiedzi dla silnikow forda http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Airbag_Flash_Codes#

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2012, 15:42:01 pm »
Mam pytanie do obcykanych w temacie air bagów.
Mój problem polega na tym, że wyświetla mi się kod poduszek 5-1 i wiem, że to coś z pasem bezpieczeństwa fotela kierowcy - tylko nie wiem dokładnie o co chodzi.
Mój kot był po niewielkiej stłuczce z przodu (w takim stanie go kupiłem), została wstawiona poduszka kierownicy, poduszka kolanowa i po tym wyświetlał mi się błąd modułu, więc wymieniłem ten moduł i następnie wyświetlał mi się błąd (nie pamiętam czy to był ten sam błąd 5-1 czy jakiś inny, ale doszedłem do wniosku, że to może byc wina napinacza pasa bezpieczeństwa). Problem polega na tym, że od tamtego czasu minęło prawie rok. Kupiłem napinacz używany i jest tak, że po podpieciu mojego starego i tego zakupionego jest ten sam błąd 5-1!!!
Nie wiem czy ten kupiony na allegro jest sprawny, bo różnie z tym może byc pomimo zapewnień sprzedawcy. Czy ktoś ma pojecie jak wygląda "wystrzelony" napinacz? Obydwa które mam praktycznie nie róznią się i nie widać, żeby coś w moim było zużyte (wytrzelone, przeciągnięte, zniszczone itp.)
Mam jeszcze inne podejrzenie, ale nie znam się na tym wystarczajaco, żeby ocenić czy to ma sens. Mianowicie w stanie w jakim zakupiłem auto pas był zablokowany (nie zwijał się). Mój mechanik powiedział, że może wymontować pas razem z tym mechanizmem zwijającym i zawieźć do jakiegoś magika, który wymienia ajkieś kulki i bedzie działało. No i działa, ale może to jest przyczyna tego błędu. Może ten mechanizm zwijania pasa powinien być wymieniony na nowy.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2012, 18:06:48 pm »
Problem rozwiazany!!! Po podłaczeniu pełnej kostki pod fotelem kierowcy z nowym napinaczem kontrolka poduszek przestala się palić.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

mykmyk1_2004

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2012, 23:11:13 pm »
Witam serdecznie pytanie natury technicznej kod ktory mi sie swieci to 49 kabelki polutowalem od czujnika tego pod zamkiem w x type bo byly zerwane teraz co? skasowac trzeba blad jak bylem dzis na przegladzie to mi podpieli i nie pokazywalo bledow ale kod sie swieci 49 co mam zrobic dziekuje za wyrozumialosc

BlackV6

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 31, 2012, 21:50:35 pm »
opis błędów w pdf :)

mykmyk1_2004

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:33:34 pm »
Co to znaczy pdf?  Jestem jakis ciemny czy co? :-wstyd

mykmyk1_2004

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:36:19 pm »
pisze tam cos o sensor ze cos tam z nim nie halo a gdzie on sie znajduje?moze trzeba go wymienic? Prosze o rade dziekuje.

red jaguar

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:36:33 pm »
Dokument zapisany w formacie PDF (Adobe Portable Document Format) :-W

mykmyk1_2004

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:53:23 pm »
Gdzie mozna sciagnac taki opis ? w sumie to pisze mi o sensorze ze moze do wymiany lub zwarcie tylko nie wiem gdzie ten sensor sie znajduje

BlackV6

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 04, 2012, 21:10:41 pm »
tu masz pełen opis w pliku http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,19644.0.html , najedz kursorem na niego i kliknij zapisz  ;D ;D ;D

mykmyk1_2004

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 04, 2012, 23:44:49 pm »
nic sie nie dzieje jak najezdzam kursorek a jak klikam to strons jak link  :-gwizd

mykmyk1_2004

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2012, 23:33:57 pm »
Czy ktos mi powie gdzie sie znajduje sensor poduszek pomocy!!!!!!!

BlackV6

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 07, 2012, 07:48:59 am »

1) centerline of the car, in front of the radiator but behind the grille (crash sensor)

2) driver's side of the car, on the B-pillar, down near the floor, behind the plastic trim (probably need to remove the seat to access)

3) passenger side of car, on the B-pillar, down near the floor, behind the plastic trim (probably need to remove the seat to access)

mykmyk1_2004

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2012, 10:44:56 am »
Jak teraz sprawdzic czy sensor jest zepsuty?

Trigojunior

  • Gość
Odp: Kody migowe AIRBAGów
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2012, 14:33:52 pm »
Witam,
zapytam jeszcze raz bo wcześniej nie uzyskałem odpowiedzi...jak mogę sprawdzić czujnik zderzeniowy z przodu? Wyświetla mi błąd 4-2 więc info o czujniku. Wcześniej ktoś napisał żeby sprawdzić okablowanie i podłączenie...jak się do tego zabrać?