Dział Techniczny > XJ X300, X305, X308 (1994-2003)

Wymiana oleju skrzyni biegów X308 ZF 5HP24 ( zrób to sam)

<< < (4/4)

janek1119:
Mam pytanie, czy ktoś wie jaki olej należy dolać  do Automat w XJ308 (rocznik 2001 i pojemność 4.0)  i czy i jak tak to gdzie znajduje się bagnet do sprawdzania stanu bo nigdzie go nie widać proszę o  pomoc

pio1973:
Ja się nie bawiłem w samodzielną wymianę , odstawiłem do warsztatu na dynamiczną koszt 950 zł z robocizną filtrami uszczelkami i olejem dedykowanym do 5hp24 . 3 godzinki i po robocie , Katowice Piotrowice co prawda specjalizują się w Saabach ale 5hp jest dosyć popularna więc nie było problemu . Przed wymianą nie miałem żadnych problemów ze skrzynią , tylko profilaktycznie po 130 tys wymieniłem . X308

Dodo88:
Witam,
Pozwolę sobię odkopać temat wymiany oleju w ZFie.
A właściwie chodzi mi o samodzielną wymianę dynamiczną- próbował ktoś, jakieś sposoby na całkowite spuszczenie oleju bez potrzeby stosowania sprzętu ktory mają dostępny serwisy skrzyń?  - próbował ktoś pozbyć się starego oleju który zostaje w hydrokinetyce np.poprzez układ chłodzenia? ((Tzn.chlodniczkę oleju)
Jestem ciekaw jak to robicie i nie ukrywam ,że chcialbym zebrać informacje ponieważ  będę się przymierzal do takiej wymiany ;)
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej