Autor Wątek: KONTROLKA MOTOR  (Przeczytany 10609 razy)

nati204

  • Gość
KONTROLKA MOTOR
« dnia: Luty 10, 2008, 18:48:50 pm »
CZY JAK MI NIE GAŚNIE LAMPKA POMARAŃCZOWA SILNIKA NA TABLICY ROZDZIELCZEJ TO ZNAK,ŻE MAM WYMIENIĆ OLEJ,BO JESTEM UŻYTKOWNIKIEM OD PÓŁ ROKU ,A INSTRUKCJĘ MAM W JĘZYKU NIEMOIECKIM.P :)ROSZĘ O ODPOWIEDŻ,Z GÓRY DZIĘKI.

bombki

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2008, 19:05:39 pm »
witaj, ja nie jestem specjalistom ale są tu ludzie którzy na pewno Ci pomogą, a  tym czasem jeśli masz ochotę przedstaw się  w tym dziale http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?board=9.0
żeby wszyscy mogli Cię przywitać ;)

zyrcia

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2008, 19:07:24 pm »
Może być to jedna z przyczyn. Jednak proponowała bym udać sie do mechanika. Za pirewszym razem kiedy paliła mi sie lampka kontrolki to była to wina braku oleju, natomiast za drugim razem poszła uszczelka pod silnikiem - wiec proponuję oddać kota w dobre ręce, żeby nie spowodować głebszego problemu w silniku 8). Teraz problem moze jeszcze nie być taki głeboki, ale z km na km problem się pogłebia ;D (to tak na pocieszenie).

nati204

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2008, 20:31:03 pm »
 :)wielkie dzięki,ale wydaje mi się,że to sprawa oleju,bo i wymienić muszę,ale do mechanika pojadę.

zyrcia

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2008, 20:37:42 pm »
Nie ma sprawy. Jak się przedstwisz skąd jesteś w odpowiednim dziale, to możemy ci jakiś dobry zakładzik polecić.

czapka

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2008, 00:11:20 am »
Pomarańczowa kontrolka mająca kształt silnika to "CHECK ENGINE" i nie ma ona nic wspólnego z olejem. Powiadamia ona, że komputer silnika wyłapał jakiś błąd, z którym powinieneś pojechać do kogoś kto ma czytnik OBD. I to nie tylko po to żeby go skasować  ;)

artleks

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2008, 21:48:00 pm »
Czy to na 100% kontrolka silnika. Ja juz sie nauczylem ze zolta sniezynka to niska temperatura przy gruncie, ze inna zolta to brak plynu w spryskiwaczu itp  ;D ;D ;D ;D ;D

czapka

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2008, 22:56:22 pm »
100 %

DaFetti

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2008, 23:48:15 pm »
Witaj,
spróbuj odłączyć akumulator po czym podłącz go ponownie.
Jeżeli lampka zapali się znowu po uruchomieniu silnika to na wyświetlaczu powinien wyświetlić się numer błędu wykryty przez komputer - jak już będziesz go miał to pozostaje sprawdzić w instrukcji lub na necie o co chodzi.
Jak u mnie się zapalił check engine to miałem triebe gestirren;-)
Pozdrawiam

czapka

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2008, 01:58:42 am »
Numery błędów pojawiały się kilkanaście lat temu. Teraz przeważnie tylko kontrolka, czasem krótki opis.

DaFetti

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2008, 09:39:54 am »
numer błędu pokazał mi się w 2001 s - type;-)

czapka

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2008, 23:41:29 pm »
Ja się z tym jeszcze nie spotkałem we współczesnych modelach.
Ale wieloryba na żywo też nie widziałem  ;)

DaFetti

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2008, 17:05:31 pm »
chodzi chyba o to, żeby pomóc rozwiązać problem a nie spierać się o drobne;-)

czapka

  • Gość
Odp: KONTROLKA MOTOR
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2008, 21:43:54 pm »
Też jestem tego zdania  :-V
Tak czy tak uważam, że powinieneś jak najszybciej sprawdzić komputer przez OBD. Zwłoka może Cię sporo kosztować.