Autor Wątek: Podniesienie mocy w XJR 308  (Przeczytany 1456 razy)

mlodzieniaszek

  • Gość
Podniesienie mocy w XJR 308
« dnia: Styczeń 24, 2016, 15:18:00 pm »

Czy ktos z obecnych forumowiczow bawil sie kiedys w podniesienie mocy poprzez wymiane pulley na kompresorze-czy warto sie w to bawic i czy da sie odczuc efekt podmiany kolka pasowego na mniejsze ?

Od jakiegos juz czasu zastanawiam sie czy ma to sens.Silnik u mnie raczej zdrowy ,mam niecale 52 tys Mil przebiegu od nowosci i korci mnie aby cos poprawic choc niewiele sie da w miare niewielkim kosztem.

Na ebay widze dwie a nawet trzy oferty ktore sa w miare za niewielkie pieniadze 222.99 $ od producenta w uk oraz 225 $ od producenta miejscowego.

Producent z uk w ofercie ma dwie opcje:
1 przyrost mocy o 6%
2 przyrost mocy o 10%

producent z usa ma tylko jedna opcje gdzie opisuje ze praktyczny przyrost mocy daje dla silnika 4.0 ,20 koni wiecej.

wiec teraz pytanie komu wierzyc bardziej ,bo producent z uk pisze ze przy opcji 2 cisnienie doladowania zwieksza sie o 0.5 Bara wiec brzmi to calkiem przyzwoicie ale jak jest w praktyce ,czy moze ktos sie wypowiedziec w tym temacie??


brys

  • Gość
Odp: Podniesienie mocy w XJR 308
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2016, 18:05:02 pm »
W odniesieniu do Jaguara nie miałem z tym styczności, ale za to mniejsze kółko kompresora zakładało kilku moich znajomych do Mercedesów W202 i W203. Odczuwalny przyrost mocy był zauważany, jedna osoba wykonała pomiar przed i po montażu - przyrost chyba 15km, co przy ogólnej mocy w okolicy 200 koni uważam za bardzo przyzwoity wynik. Przyrost mocy będzie, bo na logikę być musi, także ja bym zakładał ;)