Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Termostat XJ40 4,0 - Instrukcja wymiany

(1/7) > >>

romek:
Koledzy, mam mały problem. Otóż mój kotek (XJ40 4,0) osiąga temperaturę dopiero po 15-25 min jazdy. Podejrzewam ze termostat poprostu jest cały czas otwarty. Czy możecie mi opisać jak sie do tego zabrać?

kogutki:
hej, wymiana termostatu to nic wielkiego.

najpierw odpusc plyn chlodnicy, odkrecz 2 sruby (jak widac na fotce), wyjmuj termostat, wyczyszcz wszystko
i zamontuj nowego (na nowym termostacie powinno byc napis "TOP" gdzie jest gora), uwywajac nowej
uszczelke. powodzenia!



moryc25:
Zanim wymienisz termostat to sprawdź czy faktycznie nie jest sprawny, sprawdź temperaturę przewodu wodnego prowadzącego do chłodnicy czyli górny w kilka minut po uruchomieniu silnika lub po zakończeniu jazdy. Jeśli jest ciepły to oznacza ze nie domyka termostat.

romek:
Rewelka! :-thank

Ojciec:
Nie będę zakładał nowego wątku tylko ten trochę odkopię  ;)
Dziś pojechałem xj40 do roboty. Przy powrocie zauważyłem że po włączeniu mocno nawiewów (klima) zaczęła rosnąć temperatura. Po wyłączeniu nawiewu tem. się zatrzymała i po pewnym czasie zaczęła spadać. Gdy byłą w normie ponownie włączyłem nawiew i to samo tem leci do góry.
Pod maską mam 4,0 z 92r z jednym wentylatorem.
Waż idący od termostatu do chłodnicy po ok 40 minutach od wyłączenia auta był gorący.
Czy wszystko co wyżej wymieniłem wskazuje na termostat czy ewentualnie jeszcze coś może nawalać ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej