Dział Techniczny > S-TYPE (1999-2007)

Wyje - huczy w tylnym ukladzie jezdnym

(1/1)

AMPOL:
 ??????
Od pewnego czasu słyszę podczas jazdy dziwny szum z tylnej części samochodu. Jest Lato a nie zima wiec to nie mróz. Myślałem ze to opony ale po wymianie na nowe nie ostało. Wymieniłem hamulce i tarcze , szumi nadal. Podniosłem samochód i pracował na 2000 obrotów. Dźwięk dochodził ze środkowej części okładu napędowego. Wykluczam łożyska. Czy ktoś ma w tej kwestii praktykę lub opinie?

filar12:
Sam sobie odpowiedziałeś jeśli nie łożyska i jest to głos buczenia z środka układu czyli główka mostu ma już dość najprawdopodobniej.

Intruz:

--- Cytat: AMPOL w Lipiec 24, 2011, 04:04:26 am --- ??????
Od pewnego czasu słyszę podczas jazdy dziwny szum z tylnej części samochodu. Jest Lato a nie zima wiec to nie mróz. Myślałem ze to opony ale po wymianie na nowe nie ostało. Wymieniłem hamulce i tarcze , szumi nadal. Podniosłem samochód i pracował na 2000 obrotów. Dźwięk dochodził ze środkowej części okładu napędowego. Wykluczam łożyska. Czy ktoś ma w tej kwestii praktykę lub opinie?

--- Koniec cytatu ---
A na jakiej podstawie wykluczasz łożyska?
Zazwyczaj w dyferencjale najwcześniej padają łożyska, następnie koła zębate ataku i koronowe...
Poziom oleju sprawdzałeś?

AMPOL:
Dziękuje za opinie , oleju nie sprawdzałem w moście. Chciałem w jakiś sposób przygotowany pojechać do mechanika. Ale ten dźwięk jest denerwujący i nie wiem czy w takich warunkach można nadal jeździć.
pozdrawiam kolegów.

xOsTrYxJaG:
Zobacz czy nie masz zapieczonych zacisków od hamulców. Sprawdź czy masz olej w moście ( w ogóle czy jest most gdzieś mokry) jak nie to go nie ruszaj. W moście olej wymienia się maxymalnie co 150 000 km.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej