Autor Wątek: jaguar s type 4.0 2000r poprawna procedura zmiany oleju w skrzyni aut.  (Przeczytany 3474 razy)

ttomasz2005

  • Gość
Chciałbym ,abysmy ustalili , poprawno zmiane olejo w skrzyni automatycznej , żeby ludziska wiedzieli na przyszlość , ja wiem ze , wchodzi na sucho 9 l , zaś z samej skrzyni spuścimy 5-6l , olej mercon v lub zamiennik maxlife http://allegro.pl/valvoline-maxlife-atf-przekladnie-automatyczne-i1703619657.html , filtr skrzyni biegów koszt 55zl , teraz najważniejsza sprawa napelnienie skrzyni olejem i tu ludzie róznie mówią, ja rozmawialem z mechanikiem który sie zajmuje tylko automatami i mowi tak napełniamy przez otwor koło wału z tyłu skrzyni , na nie uruchomionym silniku , pozniej odpalamy auto ruszamy biegami prnd , auto chodzi 10 minut gasimy i dolewamy jesli potrzeba.

Jeśli ktoś ma inne informacje prosze o wypowiadanie się .

moryc25

  • Gość
Odp: jaguar s type 4.0 2000r poprawna procedura zmiany oleju w skrzyni aut.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2011, 13:52:57 pm »
Książka techniczna/kompletna dokumentacja do skrzyni 5R55N: http://akpp-texpost.ru/5R55N.pdf

ttomasz2005

  • Gość
Odp: jaguar s type 4.0 2000r poprawna procedura zmiany oleju w skrzyni aut.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2011, 14:17:42 pm »
ok ,świetny materiał , niech ktoś się wypowie na temat ,tego oleju (prawidłowa wymiana)

krzysztofk

  • Gość
Odp: jaguar s type 4.0 2000r poprawna procedura zmiany oleju w skrzyni aut.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2012, 01:58:28 am »
witam, czy już ktoś dokładnie wie jak wynienić olej w 5r55n , dużo tematów, ale brak jednoznacznej odpowiedzi jak sprawdzic poziom (na odpalonym czy nie) itd, dziekuje za każdą informację

Raf7119

  • Gość
Odp: jaguar s type 4.0 2000r poprawna procedura zmiany oleju w skrzyni aut.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2013, 09:19:52 am »
Po spuszczeniu oleju, wymianie uszczelki i filtra, przeczyszczeniu i wkręceniu zbiornika oleju,  wkręcamy śrubę z tuleją inspekcyjną (pozostawiając otwarty mniejszy otwór). Dolewamy olej (silnik wyłączony) aż do momentu kiedy z otworu inspekcyjnego zacznie wyciekać olej. Uruchamiamy silnik, przeciągamy po biegach i dolewamy olej aż do momentu kiedy zacznie wyciekać. WAŻNE - temperatura oleju musi wynosić pomiędzy 35 a 50 stopni Celsjusza (podobno 40 stopni jest optymalną). Wkręcamy wtedy mniejszą śrubkę i możemy jeździć...  :)

Używałem wcześniej oleju ATF II/III/IV z rewitalizantem ale skrzynia w moim kocie zdecydowanie woli MERCON V (skrzynia biegów 5R55N)