Autor Wątek: Witam i proszę o pomoc  (Przeczytany 3000 razy)

martinezx1

  • Gość
Witam i proszę o pomoc
« dnia: Październik 22, 2008, 19:10:25 pm »
Witam serdecznie,

Na imię mam Marcin i mieszkam w Warszawie, jestem o krok od zakupu Jaguara XJ40 z 87 roku 3,6 V6 automat. Autko stoi od jakiegoś czasu w komisie i chciałbym się nim zaopiekować (do okazjonalnej jazdy). Mam jednak pytanko na co zwracać uwagę przy zakupie i co dyskwalifikuje takie autko (za duże koszty przywrócenia do stanu używania). Kilka informacji o tym konkretnym egzemplarzu:
1. przebieg 230000 km (bez gwarancji),
2. jeżdżący (podobno, jutro sprawdzę),
3. skrzynia automatyczna była reanimowana (podobno za 8kzl),
4. ostatnie miejsce pracy dom weselny,
5. przetarta skora na fotelu kierowcy,
6. wyciek z pompy wspomagania (hałasuje),
Tyle ustaliłem telefonicznie. Proszę o informacje na co zwrócić uwagę, jutro jadę oglądać i testować. Dodam, ze cena jest dość okazyjna, a autko na pewno wymaga pracy. Nie jestem lewy jeśli idzie o mechanikę i liczę na swoje umiejętności przy ewentualnych naprawach.
Z góry serdecznie dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam,
martinezx1

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2008, 21:39:29 pm »
:-witamy

skoro jestes z wawy to moge z toba obejrzyc tego autko. 4 oczy widza wiecej. to co napisales
o aucie miesci sie w normie, raczej tego czego jeszcze nie wiesz o auto sie liczy, no i cena.

jak chcesz to napisz mi pw i ustalimy raz dwa terminek

adam

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2008, 21:46:27 pm »
Witam Marcina na forum  :-tylko

Wez Kogutki, to nic kotkowi nie grozi  :-hehe

Nochal

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2008, 09:30:49 am »
Witamy witamy!

Cieszymy się że chcesz przygarnąć kotka :)

Z tych punktów co piszesz to najbardziej niepokoi mnie pkt 6: "wyciek z pompy wspomagania". Bo to może wcale nie pompa cieknie z maglownica. Wtedy oznacza to dość spory wydatek niestety ....

A tak w ogóle jeśli jesteś z Warszawy to niegłupim pomysłem - jak już sam zobaczysz auto i naprawdę będziesz chciał je kupić - jest pojechać do serwisu jaguara ( nie mówię tu a autoryzowanym ) gdzie zrobią ci bardzo dokładny przegląd samochodu i wycenę wszystkich koniecznych napraw. Jak ja robiłem coś takiego ze swoim to koszt diagnozy i wyceny wynosił około 300zł. Polecam ogólnie znany warsztat "na Brygadzistów" - obecnie przeniesiony do nowej lokalizacji:

Blizne Jasińskiego k/ Warszawy
ul.Żeromskiego 19a
05-082 Stare Babice 

adam

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2008, 12:59:48 pm »
koszt diagnozy i wyceny wynosił około 300zł. Polecam ogólnie znany warsztat "...

W mojm warsztacie robią wyceny za darmo.

Nochal

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2008, 13:29:00 pm »
Wycenę to masz pewnie za darmo jak warsztat później wykonuje naprawy - tu jest tak samo.
Ja mówię o koszcie związanym ze wstępną oceną samochodu PRZED zakupem i przygotowaniem opisu stanu technicznego wraz ze szczegółową listą koniecznych napraw i ich wyceną. To nie jest coś co zajmuje 5 minut i warsztat nie ma pewności czy w ogóle kupisz samochód i czy będziesz go u nich robił. Możesz oglądać wcześniej 10 samochodów ale kupisz pewnie tylko jeden albo wcale  - pewnie dlatego jest to usługa płatna. 
Oczywiście możesz zrobić ocenę samemu i jeśli się na tym znasz to sam umiesz wycenić naprawy - ja jestem zwykłym użytkownikiem samochodu i się na tym słabo znam i dlatego wolę zapytać fachowców ( tu na forum oraz w warsztacie )  i wiedzieć ile auto będzie mnie kosztowało wraz ze wszystkimi naprawami, bo cena zakupu to czasami może być tylko wierzchołek góry lodowej......

Ale jak masz warsztat który robi to za darmo to może przy zakupie następnego i ja skorzystam :D :-super

martinezx1

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2008, 19:15:44 pm »
Witam,

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i cenne uwagi, a kogutki za chęć oglądania ze mną kociaka. Niestety autko jest bardzo chore, a wręcz umierające. Doprowadzenie go do stanu przyzwoitości jest niestety ponad moje siły i finanse. Może ktoś kto ma warsztat i dużo dużo pasji coś jeszcze z niego zrobi. Stoi sobie w komisie na Łopuszańskiej 25, a ceniony jest 4600 pln. W załączonym linku macie zdjęcia i powiem, że na zdjęciach wyglada jeszcze jak cie mogę, ale stan faktyczny jest zły. Cale auto było malowane i wygląda jakby to było robione na szybko. Bardzo dużo rdzy spod tego lakieru wychodzi. Tylko płakać nad stanem tego kociaka, ale może ktoś go przygarnie.

http://picasaweb.google.com/martunezxx1/KotekDoPrzygarniCia#

Ja się nie poddaję i poszukiwania będą trwały tak długo, aż kupię ....

Pozdrawiam,
martinezx1

adam

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2008, 14:29:07 pm »
4600 to 2,50 zł za kilogram, cena w sam raz...

daniel

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2008, 15:13:35 pm »
Wesołe: skrzynia reanimowana za 8k, a koszt auta 4,6. Taaa...

adam

  • Gość
Odp: Witam i proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2008, 15:19:10 pm »
Inflacja  :-hehe