Autor Wątek: Problem ze zmieniarka w x300  (Przeczytany 3146 razy)

booschmen

  • Gość
Problem ze zmieniarka w x300
« dnia: Lipiec 09, 2011, 19:54:21 pm »
Otoz jak w temacie mam problem ze zmieniarka tzn juz poprzedni wlasciciel go mial podejrzewali ze padla zmieniarka wiec kupili druga ale objaw ten sam dzis wzialem obydwie i podpialem na krotko pod radio bo podejrzewali jeszcze kabel biegnacy do bagaznika ale objaw ten sam na jednej i drugiej zmieniarce tzn przezuca plyty a gdy juz jakas znajdzie to zamiast ja odtwarzac wyswietla komunikat"not cont" i na tym sie konczy jej dzialanie. Jedna zmieniarke mam oryginalna Jaguara z owego auta druga dokupiona jest firmy Alpine plyty rowniez wkladam tylko w formacie audio i raz jedna raz druga strona caly czas ten sam komunikat;/

booschmen

  • Gość
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2011, 21:20:48 pm »
Znalazlem cos takiego w necie  "Radio fails to recognise CD player (NOT CONT) – (re)solder SMD
 component." i mam taka prosbe aby ktos mi to przetlumaczyl na nasze:D

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:12:01 pm »
http://www.jaguarforums.com/forum/x300-26/not-cont-stereo-error-37161/

Tutaj masz zdjecia i opis. Z Darkiem to zrobilismy jakis czas temu u mnie, tez mialem taki komunikat. Dzialalo jeden dzien, teraz mam ladne radio Panasonic.
Zeby radio i cd w x300 dzialaly, trzeba je oddac chyba do specjalnego serwisu, a to bedzie kosztowac fortune. Ja mialem dosc, nie musze do bagaznika biegac jak debil by plyte zmienic (niby 6, ale ile mozna), wyglada normalnie, bardziej funkcjonalne i lepszy dzwiek.
Ale miejmy nadzieje, ze Tobie sie uda...
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:19:29 pm »
Czyli rezystorek w radiu szkoda ze artykul nie po Polsku;p a powiedz jak to jest ze zmiana radia bo tam kostka widzialem nie jest standardowa i jeszcze jakas popielata wtyczka okragla jak od zmieniarki jest tam podlaczona bo zastanawialem sie nad zalozeniem zlariona bo mam z 7` wyswietlaczem ale jak zobaczylem ile tam kabli to odpuscilem no i jeszcze chyba jakas zaslepka powinna byc bo oryginalne radio jest wieksze;/

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2011, 08:54:56 am »
Szczerze mowiac, to nowego radia nie przymierzalem jeszcze, samochod od piatku w warsztacie, rozrzad mi robia:) Wiec co do zaslepki to nie wiem. Kogutki mi kiedys wyslal link do takiego zestawu do nowego radia, ale nie moge odnalezc.
Musisz zakupic przejsciowke z kostki jaguara na ISO. Chyba kazde radio na rynku ma kolejna przejsciowke (z ISO na jakies tam specjalne wejscia fabryczne) juz w pudelku, wiec problemu nie powinno byc.
Popielata wtyczka DIN jest wlasnie od zmieniarki, idzie do bagaznika.

Teraz tak: jesli zdecydujesz sie na lutowanie, musisz wyjac radio, zdjac obudowe, i zlokalizowac ten rezystor (jest malutki). Nastepnie przelutowac i tyle.
U mnie nie zadzialalo, musi byc blad w radiu samym. Bo zmieniarke podlaczylem bezposrednio do radia, to samo bylo. A blad NOT CONT oznacza zle polaczenie wg instrukcji. Tak wiec zamiast sie meczyc z wysylaniem radia do naprawy (o ile to faktycznie radio a nie zmieniarka) i placeniem grubej kasy, wolalem kupic nowe radio.
Innego rozwiazania niz powyzsze nie ma, przynajmniej w internecie.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:08:00 pm »
U mnie zmieniarka jest podpieta czarnym kablem obok tego popielatego mozna powiedziec ze parzac na radio od frontu to wyglada z tylu tak (od lewej) kabel minusowy przykrecony do radia, kabel od zmieniarki(czarny, kabel od czegos (popielaty)

booschmen

  • Gość
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2011, 21:45:57 pm »
Dzis po odpieciu wlasnie tej szarej okraglej kostki od radia przestalem slyszec dzwiek w glosnikach po podpieciu wszystko wrocilo do normy ale po co wobec tego na bialej podluznej kostce do radia jest tyle kabli? i jak to polaczyc do kupy zeby zmienic radio?

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2011, 22:06:49 pm »
Wtyczka radia w x300 ma sie nastepujaco:

1 back-up power (+)
2 none
3 illumination
4 none
5 aerial mast motor control
6 front left speaker (-)
7 front left speaker (+)
8 rear left speaker (-)
9 rear left speaker (+)
10 back-up power (+)
11 ACC
12 speed sensor
13 ground (-)
14 - 16 none
17 front right speaker (-)
18 front right speaker (+)
19 rear right speaker (-)
20 rear right speaker (+)

Trzeba to po prostu polaczyc z radiem, wg schematu iso (jesli takowa przejsciowka przyszla z radiem) lub wg instrukcji radia :-V

Zrobilem to w piatek sam, radyjko dziala bosko:)
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2011, 22:10:13 pm »
No wlasnie tylko ja oprocz tej kostki mam jeszcze czarna okragla (od zmieniarki) i szara okragla od wzmacniacza i wszystkie glosniki itd jest wlasnie na tej szarej kostce bo ktos tam wsadzil jakiegos harman-kardona;/

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2011, 23:03:35 pm »
Zgubilem sie:)
Co masz teraz zamontowane? I co chcesz z tym zrobic? :-chyt
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2011, 23:22:33 pm »
Mam harman kardona ale nie chodzi zmieniarka chce to wywalic tzn samo radio a naglosnienie zostawic i w miejsce oryginalnego radia wsadzic jakies inne ale zeby bylo podpiete pod wzmacniacz z kardona czyli okragla szara wtyczka przy obecnie zamontowanym radiu.

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2011, 23:38:08 pm »
Z tego co wyczytalem i widzialem, nowe radia (i sporo starych) maja wyjscia na wzmacniacz jako chinch. Wiec w teorii jedyne czego potrzebujesz, to przejsciowka z DIN na chinch.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Problem ze zmieniarka w x300
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2011, 23:54:51 pm »
Otoz moje radio od tylu wyglada dokladnie jak to http://www.cardomain.com/ride/2378983/1999-jaguar-xk-series/page-6 zdjecie nr 45 i chodzi dokladnie o popielate okragle gniazdo:)