Autor Wątek: Przekładnia X300 - XJR vs XJ6 bardzo pilne  (Przeczytany 1586 razy)

PiotrekXJ

  • Gość
Przekładnia X300 - XJR vs XJ6 bardzo pilne
« dnia: Lipiec 05, 2011, 22:52:18 pm »
Witam!

Mam pytanie, czy wiecie, czy jest jakaś różnica między maglownicą-przekładnią w XJ6 a XJR?? Jutro rano mam jechać po magiel pochodzący z XJR-a, a ma on trafić do XJ6 1996r 3.2l.


Proszę o szybką odpowiedź, sprawa bardzo pilna.

Pozdrawiam
Piotrek

__ceva__

  • Gość
Odp: Przekładnia X300 - XJR vs XJ6 bardzo pilne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2011, 23:36:48 pm »
Na zdrowy rozum ze strony mocowania do podwozia nie powinno być różnic. Może w związku z sportowym charakterem XJR-a jest inne przełożenie przekładni kierowniczej.
Czy są zdecydowanie inne lub jednakowe powinno wynikać z lektury tabliczki znamionowej zamontowanej na przekładni.

booschmen

  • Gość
Odp: Przekładnia X300 - XJR vs XJ6 bardzo pilne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2011, 00:46:35 am »
Polecam rowniez zadzwonic do pana z szamotul kolo Poznania nr:880400483 ow pan nie majac czesci przed soba dokladnie mi ja opisal i z tego co zauwazylem ma (jakies) pojecie o mechanice naszych kotow.

PiotrekXJ

  • Gość
Odp: Przekładnia X300 - XJR vs XJ6 bardzo pilne
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2011, 00:58:32 am »
Od Pana z Szamotuł wiem, że pasuje do x300 przekładnia z xj40, z tym że ta druga nie ma czujnika od wspomagania aktywnego, który powinien być w x300. Swoją drogą właśnie taką z xj40 miałem już zamontowaną w kocie tylko nie mam pojęcia czemu. Od Pana z Szamotuł zakupiłem już jedną przekładnie z XJ40 i niestety miała spore luzy więc musiałem ją zwrócić.

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak wycieczka po przekładnie z XJR i na miejscu zobaczy czy pasuje. Niestety na rynku brak przekładni do x300 z wersji z kierownicą po lewej stronie więc warto sprawdzić każdą ewentualność.

Pozdro

PiotrekXJ

  • Gość
Odp: Przekładnia X300 - XJR vs XJ6 bardzo pilne
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2011, 23:37:55 pm »
Zakupiłem, na dniach będzie zamontowana, wydaje się, że będzie pasowała idealnie. Nie polecam montowania do x300 przekładni z xj40 bo element, do którego mocowana jest kolumna jest odrobine krótszy i krzyżak na kolumnie się naciąga i blokuje kierownice czasem.

Jak tylko jag opuści warsztat to dam znać czy wszystko ok.

pozdro