Autor Wątek: Problem z automatyczną skrzynią S-Type 2,5  (Przeczytany 2893 razy)

bdf9

  • Gość
Problem z automatyczną skrzynią S-Type 2,5
« dnia: Czerwiec 23, 2011, 22:39:14 pm »
Witam wszystkich serdecznie. Mam znaczny problem ze skrzynią w moim Jagu. Powyżej trzeciego biegu falują mi obroty silnika tak jakby biegi się same zmieniały i najgorzej zachowywał się na biegu szóstym. Ostatnio wracałem z dłuższej trasy i aby na szóstym biegu tak bardzo nie falował jechałem troszkę wolniej tylko na biegu piątym. Teraz jak jadę na pełnym automacie to w momencie włączenia się biegu szóstego wyskakuje błąd. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu błąd się kasuje niemniej jednak przy kolejnym załączeniu się biegu szóstego sytuacja się ponawia. Troszkę informacji o moim aucie. Rocznik 2003 silnik benzyna 2,5. Przebieg 160 tyś km. Ostatni serwis w ASO Jaguar na 145 tyś. Czy ktoś może spotkał się z taką zaszłością? Bardzo proszę o informację.

Oktawian80

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią S-Type 2,5
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2011, 23:09:28 pm »
Podłącz kompa diagnostycznego.

bdf9

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią S-Type 2,5
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2011, 14:03:02 pm »
Więc trzeba wrócić do ASO?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią S-Type 2,5
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2011, 14:36:51 pm »
niestety tak ,nikt nie powie Ci "na oko" co jest nie tak ,
to może tylko komputer  ::)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Problem z automatyczną skrzynią S-Type 2,5
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2011, 12:56:07 pm »
Hejka, odczyt bledow jest niezbedna, jednak nie koniecznie w ASO. Moze masz w poblizu speca od automatow,
skrzynia ZF 6HP26 to nie czarna magia, i problemy ktora ona ma sa dosc znany, z zepsucia sterownikow mechatronika
na czele. Jednak do odczytow bledow ze skrzynii nie poradzi garazowy mechanik. Sa jednak niezaleznych specjalistow
od Jagow ktory posiadaja odpowiedni komputer albo, jak juz pisalem, zaklad specjalizowany na automatach.

Powodzenia!

bdf9

  • Gość
Odp: Problem z automatyczną skrzynią S-Type 2,5
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2011, 12:33:58 pm »
Dziękuję za informację! :-thank