Autor Wątek: Nie odpala i czuc paliwem???  (Przeczytany 16075 razy)

booschmen

  • Gość
Nie odpala i czuc paliwem???
« dnia: Czerwiec 23, 2011, 19:33:10 pm »
Dzis kiedy przyjechalem i zgasilem X300 bylo wszystko ok, po ok 30-45 min kiedy byl jeszcze cieply probowalem go zapalic ale jakos tego odmowil za to bylo czuc ostry zapach paliwa (pod autem nic nie kapie nie leje ani nic) zaczalem grzebac w bezpiecznikach ale jest ok nie moge znalezc tylko czujnika zderzeniowego (jesli ktos zna jego polozenie  bede wdzieczny) ale chcialem sprawdzic cisnienie na listwie lecz podczas odkrecania przewodu zasilajacego listwe lekko uszkodzil sie krociec i paliwo zaczelo wyciekac po przekreceniu zaplonu paliwo trysnelo na ok 3metry wiec cisnienie jest ale nie odpala listwe mam wymontowana wiec jutro ja  naprawie ale moze ktos zna przyczyne czemu nie chce odpalic i gdzie szukac??

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2011, 09:24:22 am »
Michał miał podobne problemy i winną okazała się wtyczka od czyjnika w przepustnicy ,
brak dobrego styku ,może zacznij od przepustnicy ,wykręć świece i sprawdź napewno zalany.

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2011, 12:52:46 pm »
No paliwa to nie bylo czuc:)
U mnie bylo tak, ze bateria byla slaba, i niby mial odpalic, nabral paliwa, na iskre juz zabraklo i zalal.
Jesli masz zalany silnik, to z Darkiem to rozgryzlismy.
Wykrec swiece, odepnij bezpiecznik od pompy paliwa (w bagazniku)  i pokrec sporo silnikiem na sucho. Mozesz tez na wstepie  (jak bedziesz mial szczescie) poprosic kogos by stal przy bezpieczniku, ty przy stacyjce. Druga osoba niech wyjmie bezp. od pompy paliwa , Ty wtedy zacznij krecic silnikiem, i po kilku sekundach znowu wcisnac bezpiecznik (nie przestawaj krecic), jak zaskoczy to super, jak nie to trzeba suszyc swiece recznie, potem je  nagrzac w piekarniku :-yipee i od nowa. U mnie LEDWO odpalil po 15 minutach krecenia, przerwami oczywiscie.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2011, 13:45:49 pm »
no tak ,ale jemu nie odpalił na ciepłym silniku ,to cos jak u Ciebie z brakiem styku na czujniku  :-W

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2011, 15:10:17 pm »
U mnie zalany jest na maksa tzn po wykreceniu swiec i poruszeniu autem na boki widac jak paliwo plywa po tloku;/ A przyczyna zalania jest zawor utrzymujacy cisnienie na listwie wtryskowej wlasnie go wymienilem ale dalej nie pali a u mnie napisali ze od pompy paliwa jest bezpiecznik pod prawa czescia siedzenia pasazera z tylu przynajmniej tak wskazuje mapka;p w komorze silnika i mowicie zeby dluuuuuuugo krecic?

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:13:10 pm »
Aaa bo Ty x40 masz:) To bezpiecznik moze byc gdzie indziej. Generalnie wszystko zalezy od tego jak upaprane cylindry sa, paliwa w nich jest. Jak Ci sie uda wysuszyc porzadnie, to powinien odpalic w miare szybko. Ja nie mialem warunkow, to krecilem z 10-15 minut.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:18:24 pm »
u mnie stoi juz od powiedzmy 9 rano z podniesiona maska i wykreconymi swiecami, co jakis czas chodze i po kilka razy krece silnikiem nawet dla pewnosci odkrecilem przewod zasilajacy listwe w paliwo i teraz wypalam swiece na kuchence gazowej zobaczymy co w tego bedzie bo juz mnie ten kotek doprowadza do bialej goraczki;/

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:19:56 pm »
i powinien być obowiazkowy TOPIC !
skad mamy wiedziec do jakiego autka udzielamy porady skoro nawet właściciel nie raczy tego k.... wa zaznaczyc  :-zly

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:25:22 pm »
Przepaszam i zwracam honor:) XJR X300 1996r 4.0 jak kolega podpowiedzial x40

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:29:39 pm »
no dobra ,kazdy moze niedopatrzyc ,a co do kota to dalej skłaniam sie ku przepustnicy
sprawdź najpierw ten segment ,później popatrzymy co dalej ,coś mi się widzi że to normalna usterka kota ,
czujnik lub wtyczka  :-V

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:36:20 pm »
Juz pisalem powyzej ze usterka znaleziona (uszkodzony baczek na listwie nadmiar paliwa ktore mialo wrocic do baku wracalo tym cienkim wezykiem podcisnienia zpowrotem do kolektora ssacego i prosto na cylindry) a po wyciagnieciu baczka nawet srubokretem nie mozna otwozyc zaworu i juz bylo cos zzepsute bo jak to rozkrecalem to znalazlem tam wkret pomiedzy baczkiem a przewodem powrotnym (chyba zeby utrzymywal cisnienie) ale po co ktos to robil zamiast wymienic to zupelnie nie rozumiem.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:44:48 pm »
nie chcę byc uszczypliwy (nie odbierz tego w ten sposób) ale nie widzę nic powyżej o rozwiazanu problemu  ::)

booschmen

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2011, 17:03:20 pm »
Cytuj
U mnie zalany jest na maksa tzn po wykreceniu swiec i poruszeniu autem na boki widac jak paliwo plywa po tloku;/ A przyczyna zalania jest zawor utrzymujacy cisnienie na listwie wtryskowej wlasnie go wymienilem

Czyli reasumujac zalalo bo padl zawor, zawor wymieniony nie odpala bo dalej zalany teraz tylko wydmuchac z niego wszystko co tam siedzi i odpalic przynajmniej tak mi sie cos legnie w myslach ze powinno byc juz dobrze;p

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2011, 17:05:11 pm »
no tak ale dalej nie odpala ,więc to nie jedyna przyczyna  ::) chyba ze cos pominałem  :-W

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Nie odpala i czuc paliwem???
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2011, 18:00:04 pm »
Darku,  nie odpala bo zalany jest:) A zalany jest bo sie listwa zepsula z wtryskami, co juz jest naprawione. Lecytyna haha
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?