Autor Wątek: miganie kontrolki świec a wskaźnik temperatury  (Przeczytany 2874 razy)

góral

  • Gość
miganie kontrolki świec a wskaźnik temperatury
« dnia: Maj 11, 2012, 21:07:14 pm »
Witam szanowne grono :-V

Jadąc dziś (pierwsza trasa po zakupie) swoim Guarem (X-type, 2,0 D, 2005, wersja classic lub entry jak kto woli) miałem dziwny przypadek.
Przy wyprzedzaniu, redukcja n 4-kę, gaz, w pewnym momencie czuję, że słabnie, przez chwilę pomyślałem, że już za duże obroty 5-ka i wyprzedziłem.Takie wrażenie jakby na ułamek sekundy padł silnik. Zaczęła migać kontrolka świec żarowych, dwa kilometry do domu, dojechałem i zauważyłem, że wskaźnik temperatury stoi na niebieskim. Wyłączyłem silnik, po chwili ponownie przekręcam kluczyk, miganie kontrolki znikło, wskazówka wskaźnika temperatury drgnęła (przynajmniej tak mi się zdawało) ale pozostała na niebieskim, tak jak przy zimnym silniku. Dolałem do stanu płynu (poziom był na min. więc to raczej nie tu problem, do max weszła dobra ćwiartka). Po jakiejś półgodzinie odpaliłem ponownie auto, problemy znikły. Próbowałem czy nie będzie reakcji przy wprowadzeniu na obroty, chwila na czerwonym - nic, przejechałem się kawałek troszkę na wyższych obrotach żeby bestię zagrzać - nic, nie doszedł (wskaźnik) do środka. To już zdurniałem do reszty. Może ktoś z Was miał podobny przypadek :-help

BlackV6

  • Gość
Odp: miganie kontrolki świec a wskaźnik temperatury
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2012, 21:11:43 pm »
termostat sprawdziłeś

góral

  • Gość
Odp: miganie kontrolki świec a wskaźnik temperatury
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2012, 21:25:26 pm »
nic nie sprawdzałem - "NAPRAWIŁO SIĘ SAMO" ale wszelkie uwagi skrzętnie zanotuję i gdybym miał powtórkę sytuacji to po kolei będę sprawdzał, tak że wszelkie sugestie mile widziane :-thank

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: miganie kontrolki świec a wskaźnik temperatury
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2012, 21:46:53 pm »
Też stawiam na termostat ale dziwne jest to mruganie kontrolki. Podłącz kotka pod kompa i sczytaj błędy jakie zapamiętał. To ci dużo pomoże w diagnozowaniu usterki
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

góral

  • Gość
awaria 2.0D
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2012, 19:41:13 pm »
 :-help
pisałem o podobnym problemie wcześniej, ale dopiero teraz wiem coś więcej. X-TYPE, 2005 rok, 2.0 Diesel. Czasem w momencie wyprzedzania czuć "tąpnięcie", jakby na chwilę zgasł silnik, auto jedzie dalej, miga kontrolka świec żarowych, silnik traci moc - jedzie dalej bez problemów ale jest zdecydowanie słabszy. Po zatrzymaniu, zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu "problem" mija - do następnego razu. Przy którymś kolejnym "razie" oprócz kontrolki świec zapaliła się kontrolka silnika. Zgasła po kilku kolejnych uruchomieniach silnika - paliła się, paliła, aż nagle zgasła. Ciekawe, że wszystkie przypadki nastąpiły przy wyprzedzaniu, żaden przy normalnym przyspieszaniu. Ma na to wpływ pochył??? Wczoraj na 800 km przejechanych przypadków miałem 6-7, dziś 400 km, po 100 km jeden przypadek, później nic, mimo prób wymuszenia błędu. Czary.
Może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek?
Nie wiem czy podłączenie pod komputer coś da gdyż w tej chwili wszystko jest OK.
Proszę o sugestie.
pozdrawiam
góral :-thank