Autor Wątek: Płetwa prowadząca rozrząd-problem  (Przeczytany 2903 razy)

booschmen

  • Gość
Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« dnia: Czerwiec 09, 2011, 15:45:14 pm »
Witam, w przeszukiwaniu forum znalazłem wzmianke o wymianie napinaczy w silnikach V8. Natomiast u mnie po zdemontowaniu głowicy okazało sie iz jest peknieta pletwa prowadzaca rozrzad( czyli od strony kolektora ssacego) jest pekniety dokladnie jej aluminiowe mocowanie u gory a dolna sruba sie wykrecila, naszczescie sie to nie rozsypalo podczas jazdy i moje pytanie teraz jest takie czy mozna ta pletwe razem z tym uchwytem gdzies dostac czy tylko z kompletnym rozrzadem i jesli mozna gdzies to znalezc to ewentualnie gdzie i czy pasuje od silnika bez kompresora do tego z kompresorem czy szukac tylko i wylacznie do XJR-a? :-help

booschmen

  • Gość
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2011, 20:26:27 pm »
Niestety nie moge znalezc jak edytowac post aby cos zmienic dlatego tak dodaje zdjecie uszkodzonego elementu i jest na nim numer:"EAC2989PA" i pod nim jest jeszcze:"SG8"

Jesli ktos cos wie nt dostepnosci tego czegos to prosze o pomoc.

Offline Michal_C

  • JCP Art - Master
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.357
  • Moja obecna
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2011, 21:09:40 pm »
http://www.sngbarratt.com/catalogue/downloads/show.asp?id=42 Tutaj masz katalog czesci w pdf do pobrania, strona 8. To po lewej to zwykla prowadnica, po prawej wyglada jak fragment jednej z lyzew (wyglada na gorna). Ktora czesc ma numer EAC2989PA? Bo nie moge tego znalezc nigdzie.
IF IGNORANCE IS BLISS, WHY AREN'T THERE MORE HAPPY PEOPLE?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2011, 21:14:53 pm »
EAC2989 to numer czesci Jaguara, wiec nie powinno byc problemu zlokalizowac oferte w necie.

fachowa nazwa po angielsku: distance piece for upper timing chain tensioner

ostatnio wyslalem ci na pw kontakt do sklepow w bielsku, lodzi i w warszawie, tam nalezy pytac
o dostepnosci oraz cene. takze mozesz kupic w zagranicznych sklepach. cena tego elementu
wdlg jdht to 27.58 funtow plus vat.


booschmen

  • Gość
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2011, 23:53:53 pm »
Dzieki "kogutki" wlasnie w miedzyczasie dostalem ze sklepu w bielsku trzy takie rysunki techniczne aby dokladnie wskazac potrzebna czesc a kiedy odpisza to juz inna sprawa mam nadzieje ze najdalej w poniedzialek i zeby czasem nie wyszlo ze ta czesc bedzie ale za 14dni:(. Co do głowicy to masakra w najgorszym miejscu musieli zeszlifowac do 0,87mm i teraz jest problem z uszczelka bo nie mozna zaloyc oryginalnej bo zaraz bedzie to samo wiec musza mi ja gdzies dorobica z kazdym dniem moj kotek przyprawia mnie o zawal;/ ze znowu cos

booschmen

  • Gość
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:23:05 pm »
Witam po naprawie kotek pojezdzil kilka dni i znowu cos wyszlo tzn zawor utrzymujacy cisnienie na listwie ale to juz wymienione teraz czekam az odpali. A co do wczesniejszych informacji to chcialbym zalaczyc kilka zdjec naprawy rozrzadu ale niestety moge tylko dwa czy ktos z administratorow moglby je dodac po przeslaniu mu ich na meila??

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:25:14 pm »
załóz konto na www.photobucket.com  bedzie prościej  :-V

booschmen

  • Gość
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:26:29 pm »
Ok juz ide zalozyc jak juz beda zdjecia przesle link.

TYGRYS3

  • Gość
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:34:34 pm »
nie musisz ,tam jest gotowy szablon ->(IMG)costam adres (/IMG]) <-  :-V uzyłem nawiasów półokrągłych żeby było widać
oryginalnie są kwadratowe ,wystarczy najechać myszką na obiekt  :-V

booschmen

  • Gość
Odp: Płetwa prowadząca rozrząd-problem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2011, 23:37:22 pm »
Zalaczam link ze zdjeciami dorabianej uszczelki oraz remontowanej glowicy   http://my.opera.com/booschmen/albums/show.dml?id=8039862