Autor Wątek: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie  (Przeczytany 2803 razy)

osjane

  • Gość
S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« dnia: Czerwiec 08, 2011, 23:05:15 pm »
Witam tu, jeszcze raz wszystkich.
 Mam zamiar kupić autko s-type 3.0 z 2001 roku. Samochód ma przejechane 120 000 km. I niestety jest lekko „zmęczone”.    
Silnik pali na cztery cylindry, przyczyną są niby cewki, które odmówiły współpracy(tak bynajmniej twierdzi sprzedający)
Skrzynia, żeby ruszyć trzeba najpierw 4 a potem na D i jest OK. No i na koniec jest pęknięty zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego. Właściciel twierdzi, że cewki i zbiorniczek to częsta bolączka tych samochodów. Mam pytanie do Was, co o tym sądzicie, czy dużo jest pracy żeby wymienić te cewki (znajdują się akurat pod kolektorem…) i co myślicie na temat skrzyni.

Lojzek

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2011, 00:50:43 am »
Witaj, trochę mało danych, np. jaka cena samochodu. Bo jak niska, to można trochę zainwestować, ale jak już średnia, to chyba trzeba dać sobie spokój ze zmęczonym autkiem. Na każdego kiedyś przychodzi czas.

pozdro
Lojz

wojt

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2011, 08:44:23 am »
Co w tym aucie jest takiego że cię urzekło?! :-thumpdown
Sama naprawa skrzyni to koszt min.4tys,a cewki(o ile są to tylko cewki)to w porównaniu ze skrzynią to drobiazg.
Daj jakiegoś linka,jaka cena auta?!Z tego co wiem to bolączką jest zbiornik płynu spryskiwacza,a nie wyrównawczy

osjane

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:39:33 pm »
Urzeklo? Autko jak autko. Pewny przebieg, linka nie przesle, autko ogladalem we Francji gdzi obecnie mieszkam(poludnie).Kosztowac ma okolo 3000 €. Na tutejsze warunki to jest tanio  ;) . A, cewki niby potwierdzone na testerze.
ps. sorki za pisownie klawiatura fr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 12:46:16 pm wysłana przez osjane »

Piotrek

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:50:28 pm »
A przebieg udokumentowany?

osjane

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2011, 13:04:45 pm »
Tak przebieg pewny. Tutaj zadbane s-type  z tego rocznika chodza po 7-9 tys.€. Polska to magiczny kraj... :-X

wojt

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2011, 14:10:36 pm »
No to jak mojego będę aprzedawał,pojadę do francji :-hehe
Moje zdanie-bierz,ale rozglądaj się za skrzynią na wymianę :-W

osjane

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2011, 14:55:31 pm »
 Dzięki za wszelkie uwagi i sugestie. Trochę poszperałem , na forum i podjąłem decyzję o adopcji Kocurka. Kicia zaniedbana, więc potrzebuje opieki. Cewki do wymiany, zbiorniczek wyrównawczy ma mikro pęknięcia, czyli też do wymiany, skrzynia, o ile regulacja linki skrzyni nie pomoże to będę się rozglądał za nowym narządem dla Kocurka. Z tą skrzynią  jak to powiadają  „na dwoje babka wróżyła”.
A tak przy okazji, czy, gdzie:
1; jeśli by była potrzeba wymiany skrzyni, to czy jest szansa wsadzenia nowszej 6 biegowej???
2; zbiornik wyrównawczy, tylko od wersji 3.0 czy inny, np. od 4.0 podejdzie
3; ile czasu zajmuje operacja wymiany cewek i czy warto przy okazji wymienić
    świece; jeśli tak to, jakie polecacie?
4; gdzie szukać organów, alledrogo, czy też polecilibyście jakieś inne źródła?
    pozdrawiam 

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2011, 15:09:28 pm »
Hejka i gratuluje decyzje. Przy taka cena - o ile sie na problemow, ktorych opisales konczy, decyzja chyba sluzna.

Na poczatek sprawdz, jak juz sam pisales, linke a jezeli to nie pomoze to odczytaj kody bledow poprzez komputera
(niestety nie odczytasz zwyklym skanerem obd2) i dowiesz sie, co skrzynii dolega.

wymiany na ZF teoretycznie jest mozliwy, jednak wymaga to ingerencje w komputera i jest to bardzo skomplikowany
zabieg.

zbiornik pasuje takze od 4.0

cewek oraz swiece (jak najbardziej od razu wymien) to prosta sprawa. ngk jest polecany przez Jaguara.

najwiekszy wybor uzywanych czesci masz w UK, ale takze w francji znajdujesez na ebay-u np. na polskich
portalach takze warto szukac, jakosc zalezy nie od portalu, tylko od sprzedawca.

powodzenia!

osjane

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 12, 2011, 18:08:14 pm »
 Dziękuję kogutki za szybką odpowiedź  :-thank . Ze skrzynią, w takim razie, będę myślał „czy gra warta świeczki”, jak już będę wiedział, co jest nie tak ze starą.
  Pozostaje mi w takim razie poszukać organów, a w między czasie zabrać się za kosmetykę Kocurka.
 Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam
ps. a to specjalnie dla wojt ;):http://www.paruvendu.fr/auto-moto/listefo/default/default?r=VO&r2=JA&md=TYS&lo=06300&nrj=ES&px1=&ray=200
 :-off Jak tu można skracać linki :-wstyd

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 12, 2011, 18:12:21 pm »

 :-off Jak tu można skracać linki :-wstyd


no to dalej  :-off

funkcja URL (3ia na dolnym pasku)

i tak dziala: [ url=www.tupiszeszadres.com ] tu piszesz nazwe ktora chcesz, zeby sie wyswietlila [ /url ]

osjane

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2011, 19:11:02 pm »

wojt

  • Gość
Odp: S type 3.0 2001, prosze o pomoc przy zakupie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 13, 2011, 10:38:05 am »
Nie wiem z czego wynika fracuska cena Jagów?!  99' za 8-9tys :-nuts
We wszystkich pozostałych krajach,również i u nas,cena jest o połowę mniejsza ??????