Autor Wątek: Wymiana klocków S-type 2,7  (Przeczytany 8012 razy)

Racepl

  • Gość
Wymiana klocków S-type 2,7
« dnia: Maj 17, 2011, 15:43:41 pm »
Czy ktoś wymieniał klocki w takim aucie? Hamulec ręczny jest elektryczny. Można się za to zabierać "domowym" sposobem czy wymagany jest komputer? Może jest jakieś obejście i da się to zrobić bez fachowca od jagów? :-help

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2011, 15:50:17 pm »
hej, mowisz o tylnych czy przednich klockow? ogolnie mozna wymieniec i przednich i tylnych sam. jezeli mowimy
o tylnych, to wylaczysz reczny, zanim sie zabierzysz do roboty startuj auto majac noge na hamulcach i normalnie
mozesz wymieniec klocki. zadnego komputera do tego nie potrzebujesz.

Racepl

  • Gość
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2011, 15:55:18 pm »
Chodzi o przód i tył. O kamień spadł mi z serca. Acha to taka kwestia żeby nie był zaciągnięty ręczny i tyle tak?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2011, 16:01:37 pm »
mozesz wylaczyc funkcje automatycznej aktywacji: startuj auto, majac nogi na hamulec. potem wylacz silnik,
sciskajac wlacznika reznego. wtedy reczny sie nie aktywuje i masz normalnie dostep do hamulcow.

Racepl

  • Gość
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2011, 17:36:18 pm »
Dzięki, poeksperymentuje trochę. Czekam na EBC green mają być za jakiś tydzień. :-super

Intruz

  • Gość
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2011, 12:22:34 pm »
a jakie klocki polecacie?

Racepl

  • Gość
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2011, 17:01:25 pm »
Dokładnie tak:) Klucz do poz.1(nie trzeba odpalać) wcisnąć hamulec nożny, normalnie wyłączyć hamulec ręczny i puścić nożny. Samochód zostaje bez ręcznego. Dzięki za podpowiedź!
Ostatnio do sportowego samochodu zakupiłem EBC green stuff i się super sprawdziły, dlatego zakupiłem też do Jaga. Koszt 720zł z przesyłką (przód+tył+przesył.) czas oczekiwania tydzień. Jak chcesz to po paru dniowej próbie podzielę się opinią o ich działaniu.

Intruz

  • Gość
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2011, 10:21:43 am »
jasne , że chce! :)

Racepl

  • Gość
Odp: Wymiana klocków S-type 2,7
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2011, 11:24:02 am »
Obiecałem więc piszę:) Na EBC czekałem ponad 2 tyg. (przód (330zl) był na stanie, tył (310zl) sprowadzali). Obsługa bardzo miła. Klocki przyszły i rozczarowanie.. Przód siadł fajnie, tył beznadzieja (klocek na długości za krótki, luz ok 2mm), efektem byłoby stukanie, więc nie zakładałem i założyłem z Boscha (były na miejscu ok 125zł z rabatem). Aktualnie hamulec bardzo dobry. Tył odesłałem , ogólnie się zawiodłem, klocki beznadziejnie odcięte jakoś krzywo, wierzę tylko w tą okładzinę:)