Dział Techniczny > S-TYPE (1999-2007)

Problem z zamykaniem drzwi.

(1/3) > >>

Profesorek:
Jeździłem nieświadom problemu. A mówiąc dokładniej zostawiałem auto nieświadom....
wczoraj tak z głupia frant po zamknięciu (tak sądziłem) drzwi z pilota jak zawsze usłyszałem dźwięk zamykania i jeden błysk kierunkowskazów i po sekundzie znowu dźwięk centralnego i dwa mignięcia.
Do tej pory sądziłem że to jakaś dodatkowa blokada czy coś takiego..
No a wczoraj po takim "zamknięciu" złapałem za klamkę i drzwi otworzyły się, zaczął co prawda wyć i błyskać ale to niewielka pociecha..
Zauważyłem że ta plastikowa klamka wewnętrza, nad metalową nie bardzo da się domknąć - tyczy to kierowcy i lewej tylnej.
Otwierane są wszystkie drzwi, rozbrajany jest alarm i można otworzyć bagażnik  :( :(

Spróbowałem zamknąć z kluczyka, raz się udało, a potem już nie. Po zamknięciu kluczykiem nie mogłem otworzyć pilotem, tylko kluczykiem.

Po ruszeniu słychać dźwięk zamykania i po sekundzie otwierania centralnego.

Jeśli zamknę naciskając z pilota dwa razy kłódkę, to zamykane są drzwi po prawej stronie i bagażnik.
Drzwi kierowcy nadal można otworzyć.
Czy to jakaś duperela czy mam się szykować na większy wydatek ?

Dodam, że jeśli przekręcę kluczyk w stacyjce w pozycję "zamykaj" i przytrzymam, to wszystkie rygle próbują się domykać, domkną się także szyby i szyberdach.

Jadę w poniedziałek do jakiegoś speca, niech rozkręci, przy okazji to jak się do tego zabrać, coby niczego nie popsuć ?

pozdrawiam
Paweł

Profesorek:
Cytat samego siebie "Dodam, że jeśli przekręcę kluczyk w stacyjce w pozycję "zamykaj"  :-wstyd miałem na myśli oczywiście zamek.

Dziś rano auto zamknęło się normalnie jakby nigdy nic. Zobaczymy co będzie po południu.

Do admina: Czas na edycję własnych postów jest zdecydowanie za krótki. Byłoby fajnie, aby można to było robić do momentu, gdy ktoś inny odpowie na posta.
Ale to tylko takie moje marudzenie :)

filar12:
Witaj
Sprawa zupełnie jak u mnie podwójne błyskanie kierunków to jest tzw.dodatkowe  ryglowanie zamków nie otworzysz ich wtedy nawet od wewnątrz klamką.

A sytuacja którą opisujesz to "zmierzch" mechanizmów zamka elektrycznego normalka w s-typach.
 
U mnie lekko blokuje się zamek kierowcy i zamykanie działa tylko z kluczyka wraz z domykaniem szyb (było o tym w innym moim wątku a z pilota nie :-zly)
Zamek drzwi tylnych padł już dawno temu pękła ślimacznica mechanizmu i zablokowała cały zamek. specowi od zamków zajęło otwarcie drzwi tylko 1,5dnia kosztem porysowania całej klamki i nie będę ci opisywał jak drzwi wyglądają pod tapicerką i ile to kosztowało więc jest teraz odłączony i centrala nie mam na te drzwi.
Wszystko jest zamontowane w jednej puszeczce zanitowanej ryglowanie, zamykanie oraz czujnik zamknięcia drzwi.

pozdrawiam

Profesorek:
U mnie póki co drzwi się otwierają, są problemy z zamknięciem.

Skoro ten mechanizm jest zanitowany, to pora chyba rozejrzeć się za używką.. tylko pytanie w jakim będzie stanie.
Ale może z dwóch złoży się jedno dobre :)

Pytania:
1. Czy te mechanizmy są różne na każde drzwi, czy tylko przód/tył ?
2. Czy podpasuje coś fordowskiego, czy tylko S-type i do tego konkretny rocznik ?
3. Co jeszcze jest normalne jeśli idzie o usterki w S-type ?

filar12:
U mnie kolejność była identyko najpierw problemy z zamykaniem potem z otworzeniem

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej