Autor Wątek: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?  (Przeczytany 15549 razy)

rodger

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2011, 15:45:20 pm »
Mam mechanika ale w małopolskim wiec Tobie chyba to nie jest po drodze. A z kizią się raz dogadują a raz nie, co mnie do szału doprowadza. Czasem ja muszę podpowiedzieć co ma zrobić. Ale generalnie to sam swoją kotkę macam, oddaję w obce ręce jeśli czegoś nie jestem w stanie sam zrobić.

Intruz

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 05, 2011, 11:26:51 am »
nie mechanik tylko gazownik  :-zly -wymienił mi "tablice" na których znajdują się  cewki i przewody -łączące je z pozostałymi elementami  instalacji gazowej
wolałbym nie oddawać auta w ręce gazownika, który nie jest mechanikiem :)
Jakąs sciemę Ci wcisnął , bo tam nie ma żadnych tablic - cewki nakłada sie bezpośrednio na świece zapłonowe...I wątpię żeby była konieczność podpinania instalacji do kabli od cewek...
Juz prędzej do wtryskiwaczy...

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 05, 2011, 14:09:49 pm »
INTRUZ - nie jestem przywiązana ani do tego gazownika ani do mechanika , porobiłam u nich po prostu kilka wymian kosmetycznych .Podpięłam fotkę jak to wygląda po wymianie u gazownika , zalogowałam się tu po to by wysłuchać rad od znawców więc mile widziane są tu pomocne rady jak i krytyka .
Nie istotne jest w moim problemie ,czy owe elementy nazywają się "tablicami " ,czy posiadają inną fachową nazwę ,problemem jest że kotek ma "CZKAWKĘ" gdy osiąga 2500-3000 obrotów i nie wiem jak się tego pozbyć.

[załącznik usunięty przez administratora]

Intruz

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 05, 2011, 15:14:08 pm »
po zobaczenia zdjęcia juz wszystko jasne...problem jest w nazewnictwie :)

rodger

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 05, 2011, 16:16:33 pm »
BOGDA napisz z czego składa się Twoja instalacja gazowa (masz to w papierach od niej). Jak na mój gust to masz za długie przewody gazowe. Po za tym wydaje mi się że nie są równej długości ale to może wina zdjęcia. Przewód gazowy im krótszy tym lepszy, a długość bezwzględnie musi być taka sama.
Czy te czerwone wtryski gazu to są "valdemary"?

przemix2010

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2011, 19:06:48 pm »
Ja również mam instalacje gazową  tylko że BRC

I powiem że mogli to lepiej zamontować
Wygląda jakby była na szybko robiona

ale wracając do tematu ....

Bez sensu jest cokolwiek wypisywać w owym temacie gdyż jak pisane było wcześniej..Bez kompa to jest tylko gdybanie Jak podłaczysz wtedy można pisać ...

Rodger Ona pisze że również na benzynie ma tak samo

Więc problemem nie jest instalka


Wszystko wskazuje na czujnik faz rozrządu


« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2011, 19:11:41 pm wysłana przez przemix2010 »

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 05, 2011, 21:07:25 pm »
INTRUZ - nie jestem przywiązana ani do tego gazownika ani do mechanika , porobiłam u nich po prostu kilka wymian kosmetycznych .Podpięłam fotkę jak to wygląda po wymianie u gazownika , zalogowałam się tu po to by wysłuchać rad od znawców więc mile widziane są tu pomocne rady jak i krytyka .
Nie istotne jest w moim problemie ,czy owe elementy nazywają się "tablicami " ,czy posiadają inną fachową nazwę ,problemem jest że kotek ma "CZKAWKĘ" gdy osiąga 2500-3000 obrotów i nie wiem jak się tego pozbyć.


"Słoneczko"  :-cry tak zareaguje na to zdjęcie niestety.
masz podpięte w aucie bardzo złe elementy instalacji gazowej te "tablice" są to valteki  czerwone typ 30 najgorsze gó... .
Przewody za wtryskami powinny być krótsze i równe akurat ten silnik tego wymaga,dokładność dawkowania tych valteków jest prawie zerowa ciekawy jestem nawiertów w kolektorze ssącym (zrób drugie zdjęcie dokładnie miejsca w którym kończą się te cienkie wężyki i mają nawiertkę w kolektorze ).
Jeśli ten "gazownik" tak kaleczy auta to lepiej się tam nie pokazywać.
Jak można to poproszę o zdjęcie jeszcze elektroniki lub samej centralki z kabiny oraz reduktora ,w ostateczności wszystko powinno być wypisane w dokumentach od montażu gazu choć często one się nie zgadzają więc najlepsze są zdjęcia w realu.

Spytaj tego "gazownika" czy masz założony emulator ciśnienia paliwa oraz czy jest odcinana pompa paliwa podczas pracy na LPG (a w takim układzie powinno tak być).

na zdjęciu widać brak kompensacji listew wtryskowych to tez jest beee...

« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2011, 21:17:32 pm wysłana przez filar12 »
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 05, 2011, 22:02:24 pm »
cała instalacja była zakładana 5 lat temu ..- robił to poprzedni właściciel ...w książce gwarancyjnej doczytałam się , że kontroler wtrysku gazu jest firmy , lub nazywa sie STAG-300 nie ukrywam ,że dla mnie to czarna magia . REDUKTOR -AG TOMASETTO ,układ sterujący-KME , listwa wtryskowa-3omy , po jego kupnie jak juz pisałam chodził jak marzenie ... to była jesień na wiosnę zaczął wariować i od tej pory mam nową skarbonkę bez dna :( .Mechanik zrobił swoje - pisałam o tym ,a gazownik wymienił "tablice" -teraz są jak się RODGER domyslałeś -VALDEMARY jeśli chodzi o przewody ( na mojej fotce opisałam to jako kabelki )wychodzące od nich to zmierzyłam centymetrem- każdy ma inną długość, najkrótszy 14cm , najdłuższy 20 cm.
FILAR12 ,"robaczku" dziś jest zbyt późno jutro "dryndnę" do gazownika i go podpytam o emularor i wrzucę fotki .
PRZEMIX-11.05. jak juz pisałam mam "wizytę" u doktora ogólnego :) - czeka nas podłączenie do kompa  :-super .
Na pewno bez wzgl. na to jaka będzie diagnoza wymienię kolanko za kolektorem   ,obawiam się jednak że i tak diagnoza pokaże długa listę a może zbyt pesymistycznie się nastawiam ....zobaczymy ..

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 05, 2011, 22:10:46 pm »
W papierach masz wszystko i nic.
Np. stag 300 to jest sterownik wtrysku lpg Kme to konkurencja a też układ sterujący więc dwóch nie  możesz mieć pod maską.
Jutro daj zdjęcie centralki w kabinie.


Zadzwoń do mnie zanim info na pw
http://lpg-lodz.pl/

KIEDY¦ by³ S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napêdzane LPG ;-) nastêpnie X350 4.2l +LPG oczywi¶cie ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),tera¼niejszo¶æ X358LWB 4,2 LPG.

rodger

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 05, 2011, 23:42:15 pm »
Pamiętaj, że kolanka za kolektorem są dwa :P

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 09, 2011, 21:22:26 pm »
nic nie będę ruszała .... z kontaktu z Tobą .... :P  poczekam aż wrócisz ...  :-A no i jak kupie uszczelki  :-hehe

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 09, 2011, 21:24:46 pm »
nic nie będę ruszała .... z kontaktu z Tobą .... :P  poczekam aż wrócisz ...  :-A no i jak kupie uszczelki  :-hehe

Dorsze¶

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 11, 2011, 00:41:32 am »
Zalecam sprawdzić również przepustnicę czy jest czysta.
Mój kot szarpał swego czasu przy gwałtownym dodawaniu gazu.
Problem zażegnałem czyszcząc w/w część.

rodger

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 13, 2011, 13:30:23 pm »
Dorsześ, jak czyściłeś przepustnicę??? Sam listek i obudowę czy "rozbebeszałeś" ją????

BOGDA

  • Gość
Odp: szarpie jak nagle dodaję gazu i jak zwalniam -co to jest?
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 14, 2011, 09:15:57 am »
kotek odebrany ...chodzi jak marzenie ...tu pochwalę punkt serwisowy w Babicach .... na prawdę znają się na rzeczy diagnozują odczyty komputerowe aż znajdą decydująca usterkę .
Przyczyną "dławienia się"  była usterka INSTALACJI SIŁOWNIKA "GÓRNEGO" w kolektorze oraz wadliwa DOLNA SONDA ..... .usterki zostały usunięte i kotek sunie jak marzenie ....
Komputer wykazał jeszcze jeden błąd ..ale tylko jak auto jest zimne mianowicie "zawiesza się" -ZMIENIACZ FAZ ROZRZĄDU ... po 5min od rozruchu silnika zaczyna bezbłędnie pracować ...  :-tylko .....
W uwagach z karty naprawy jaka otrzymałam dowiedziałam się że mam wyciek płynu chłodzącego ze zbiorniczka i "wgniecenia" w prawym katalizatorze... Trochę się nim na cieszę  :-A... i zacznę działać .....
Dziękuje Wam wszystkim za pomoc .... nigdy nie przypuszczałam że tak polubię te autko...  :-thank