Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)

Napęd 4x4 - szczegóły

<< < (2/34) > >>

rafi77:

--- Cytat: Wiking w Kwiecień 20, 2011, 17:56:47 pm ---Z tego co wiem, to napęd 4x4 w x-type jest:
- stały, realizowany za pomocą sprzęgła wiskotycznego,
1. Gdzieniegdzie piszą tu o "reduktorze". . Tutaj też coś takiego jest, czy w kocim slangu ta nazwa oznacza coś innego?

--- Koniec cytatu ---

Masz rację "reduktor" to niepoprawna nazwa w kocim slangu "skrzyni rozdzielczej" czyli mechanizmu rozdzielającego napęd. Nie ma to nic wspólnego z reduktorem stosowanym w samochodach terenowych, maszynach budowlanych lub rolniczych.
A co do sprzęgła wiskotycznego, to sam jestem ciekaw co tam siedzi!
Ale wg. mnie jest tam przekładnia mechaniczna coś w stylu "torsen" np.w Toyocie
Nikt nie rozbierał skrzynki rozdzielczej w Jagu?  ;D

BlackV6:

--- Cytat: zadek07 w Kwiecień 21, 2011, 18:51:40 pm ---wszystko sie da jak sie chce :D ja wymienilem lozysko 60zl i troche zabawy ze zlozeniem tego do kupy

--- Koniec cytatu ---

Heh a własnie miałem pytać czy ktoś wymieniał same łożysko na podporze ,jakie tam pasowało bo mam zamiar się za to zabrać  :)

ps Dzieki wielkie za napinacz dziala jak nówka  :-thank

Konradop:
No wlasnie Zadek, napisz dokładnie co i jak robiłeś z ta podpora bo mnie chyba tez to czeka. Jak jest cieplo to OK ale jak jest mróz to juz lubi po ruszeniu chwile popiszczec ...
Z gory dzieki

zadek07:
No nic no co rozcialem wal na pol, zbilem stare lozysko chyba 6013 obustronnie zamkniete, za lozysko dobrej jakosci dalem 100zl, pospawalem to do kupy i juz. Z tym najlepiej miec 2 waly, bo przy zbijaniu ciezko uratowac uszczelniacze metalowe ktore tam sa. Zastawialem sie nad regeneracja takich walow, ale sa problemy z wysylka bo jest strasznie dlugie. Ogolnie rzecz biorac jakies pol dnia roboty

BlackV6:
hmm trochę roboty z tym będzie a w sumie nikt w moim aucie nie potrafi zdiagnozować co właściwie hałasuje ;/ ja obstawiam że wał ,buczy gdzieś z przodu auta takie przerywane łuuu łuuu łuuu im szybciej jadę tym głośniej ;/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej